یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تمام پایه‌های تحصیلی دارای رشته تخصصی ورزشی می‌شوند

danesheroz دی ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

حسین بابویی، مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش اظهار داشت: سیاست آموزش و پرورش مبنی بر این است که هر پایه تا سال دوازدهم تحصیل دارای یک رشته ورزشی تخصصی باشد

به نقل از فارس، وی با بیان اینکه انتخاب هر رشته ورزشی بر اساس بررسی‌های کارشناسی صورت می‌گیرد، افزود: انتخاب یک رشته تخصصی برای هر سال زمان‌بر است و باید با مطالعه باشد، ضمن اینکه امکان اجرای آن نیز در مدرسه فراهم شود.

بابویی به معرفی رشته تخصصی ورزشی که تاکنون برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است، اشاره کرد و گفت: رشته «ژیمناستیک» برای پایه دوم دبستان، رشته «شنا» برای پایه سوم دبستان، رشته «طناب‌زنی» برای پایه چهارم دبستان، رشته «پینگ‌پنگ» برای پایه پنجم ابتدایی، رشته «دو و میدانی» برای پایه ششم ابتدایی و رشته «بسکتبال» برای پایه اول «متوسطه اول» (اول راهنمایی) انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه آموزش رشته تخصصی بر اساس کتاب راهنمای معلم و آموزش به معلمان اجرا می‌شود، ادامه داد: در کنار آموزش یک رشته تخصصی به دانش‌آموزان، استعدادیابی نیز صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش تأکید کرد: اجرای رشته‌های تخصصی ورزشی تا پایه هفتم تحصیلی تصویب شده و در تمام این پایه‌ها باید اجرا شود.

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۶
کد خبر : 2827
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »