سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی:

تلقی رای یکدست به کل کابینه توهین به مجلس

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
تلقی رای یکدست به کل کابینه توهین به مجلس

دانش روز: نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه این تلقی که باید مجلس به کل کابینه روحانی یکدست رای بدهد غیر قابل قبول است، گفت: این تلقی توهین است و حق مجلس حتی برای رای عدم اعتماد به کل کابینه محفوظ است

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی این تلقی که باید مجلس به کل کابینه روحانی یک‌دست رای بدهد، را غیر قابل قبول دانست و گفت: مجلس بر اساس وظیفه قانونی خود عمل کرده و به وزرای که داری صلاحیت لازم باشند، رای اعتماد خواهد داد.

وی با بیان اینکه اگر برخی بگویند باید مجلس به کل کابینه و تمام ۱۸ نفر رای بدهد، ادعایشان توهین به مجلس و نمایندگان است، تاکید کرد: اگر چنین درخواستی از مجلس داشته باشند، به جایگاه قانونی مجلس توهین کرده‌اند چراکه قانون اساسی چنین اختیاری را به مجلس داده است که صلاحیت وزرای پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهند.

موسوی افزود: مجلس حتی اگر بخواهد بر اساس وظیفه قانونی خود به کل کابینه آقای روحانی رای اعتماد ندهد، این حق برایش محفوظ است و در این صورت نمی‌توان ایرادی به مجلس گرفت چرا که مجلس به عنوان یک قوه مستقل در راس امور است.

نماینده مردم فلاورجان در پایان با بیان اینکه مجلس بنا دارد با دولت آینده تعامل داشته باشند، گفت: بدیهی است وزرای پیشنهادی که تعهد و تخصص لازم را نداشته باشند از فیلتر مجلس عبور نخواهند کرد و اعلام موضع در قبال فتنه۸۸ مهمترین شاخصه تعهد به انقلاب اسلامی است.

وی افزد: کسانی که در فتنه ۸۸ بودند، یا در قبال فتنه سکوت کردند نباید از مجلس رای اعتماد بگیرند که به نظر می‌رسد حداقل چهار وزیر موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نخواهند شد.

منبع:دانا

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
کد خبر : 49616
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »