پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تلفن همراه چسبونکی +عکس

danesheroz2 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
تلفن همراه چسبونکی +عکس

دانش روز: انرژی خورشیدی یکی از پاکترین و همچنین ارزان ترین انرژی است که در اختیار تمامی انسان ها قرار گرفته است. برای بهره بردن از این انرژی تنها به علم و خلاقیت نیاز است

به گزارش دانش روز، امکانی مانند برق که این روزها خیلی راحت از آن استفاده می کنیم شاید روزی در اختیار ما قرار نداشته باشد. برق حتی در روزهای عادی نیز ممکن است قطع شود از این رو همیشه باید یک جایگزین برای آن داشته باشیم.

انرژی خورشیدی یکی از بهترین جایگزین های برق است که با استفاده از سلول های مخصوص خورشیدی می توان از آن استفاده کرد. تا به حال وسایل زیادی مانند ماشین حساب، آبگرمکن و حتی خودرو با استفاده از این سلول ها ساخته شده اند ولی این بار یک طرح متفاوت از تلفن همراه خورشیدی را مرور می کنیم.

چسبو

“تلفن همراه چسبونکی” نام طرحی جالب است که با همه سادگی و ظرافتش خلاقیت را به اوج خود رسانده است. “لیو هیانگ لینگ” طراح چینی، این تلفن همراه را به گونه ای ساخته است که بتوان آن به راحتی به پنجره چسباند تا شارژ شود.

در پشت این تلفن همراه یک صفحه خورشیدی به همراه یک صفحه چسبانکی وجود دارد که باعث می شود تلفن همراه به راحتی به پنجره بچسبد و با استفاده از نور خورشید خودش را شارژ کند. البته این تلفن همراه یک انحنای کوچک نیز دارد که باعث می شود تلفن با یک مکش به پنجره بچسبد.

این تلفن همراه از جنس “پلیسیلاکسین” درست شده است و نور خورشید به آن صدمه ای نمی زند. طرح این تلفن همراه برای سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ آماده شده است و شاید در این مدت وارد بازار شود.

چسبو2

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۶
کد خبر : 31570
بازدیدها: 125

پاسخی بگذارید »