یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: گفتگویی با چهره برگزیده فرهنگی کشور در سال ۹۲

تلخ ترین خبر برای معلم مریوانی در سال ۹۲ ظلمی است که در دنیا به بچه ها می شود

danesheroz1 اسفند ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
تلخ ترین خبر برای معلم مریوانی در سال ۹۲ ظلمی است که در دنیا به بچه ها می شود

دانش روز: محمد علی محمدیان معلم مریوانی که در راستای همدردی با دانش آموز بیمار خود موی سرش را تراشید چهره برگزیده فرهنگی کشور در سال ۹۲ شد

به گزارش دانش روز، فداکاری این معلم مریوانی و انتخاب وی به عنوان چهره برگزیده فرهنگی کشور در سال ۹۲  ما را بر آن داشت تا با وی  گفتگویی داشته باشیم که در ادامه می خوانید:

از سوابق خدمتی خود در آموزش و پرورش بگویید:

محمد علی محمدیان هستم،متولد سال ۱۳۴۷ و ۲۳ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارم. مدت ۱۹ سال در روستاهای اطراف مریوان و ۴ سال نیز در مریوان تدریس کرده ام.

از اینکه چهره برگزیده فرهنگی در سال ۹۲ شدید چه حسی دارید:

خوشحالم به دلیل اینکه از جامعه فرهنگی هستم و به عنوان چهره برگزیده فرهنگی در سال ۹۲ یک معلم انتخاب شده است و خوشحالی من بخاطر خودم نیست برای جامعه فرهنگیان است.

فرهنگ ایرانی به چه معناست:

ایرانی دارای فرهنگی مختص به خود و با سابقه ای درخشان و چندین هزار ساله است که با اداب و رسوم خاصی که در دل خود دارد به نوعی جالب است.

معلمی یعنی….:

عشق، علاقه، هنر، صبر و شکیبایی و ایثار. یک معلم باید خیلی صبور و مهربان باشد.

تلخ ترین و شیرین ترین خبرهایی که در سال ۹۲ شنیده اید:

شیرین ترین: قبولی فرزندانم در کنکور

تلخ ترین: در اخبار بعضا دیده می شود که به بچه ها دردنیا ظلم می شود، در جنگ ها جسد های نحیفشان از زیر آوار بیرون کشیده می شوند و یا جلو چشم آنها پدر و مادرشان را از بین می برند.

ماهان در چه وضعیتی است:

حال ماهان شکر خدا خوب بوده ولی فعلا داروهایی که مصرف می کند جواب نداده و موهایش هنوز رشد نکرده است.

انتظار شما از دولت تدبیر و امید  چیست:

به معلمین کمک شود، امکانات در اختیار آنها قرار دهد، معلمین از لحاظ حقوقی در مضیقه هستند به آنها بیشتر توجه شود و افرادی که ایثار می کنند و خدمات زیادی انجام می دهند و فراموش شده اند حمایت شوند و دیگر اینکه فضا و امکانات آموزشی در ایران برای دانش آموزان  کم است. به سرانه دانش آموزان و دانش آموزان بیمارعنایت داشته باشند.

و صحبت پایانی شما:

سال نو را پیشاپیش به همه ایرانیان عزیز تبریک می گویم و امیدوارم سالی پر خیر و برکت برا آنها باشد. از پروردگار می خواهم که بچه های مریض را شفا دهد و ما را کمک کند تا بتوانیم خدمت بیشتری به جامعه بکنیم.

چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۲
کد خبر : 99234
بازدیدها: 390

پاسخی بگذارید »