پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وحشت آمریکا از انتخابات 2014 سوریه:

تلاش واشنگتن برای ترور بشار اسد به دلیل محبوبیت بالا

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
تلاش واشنگتن برای ترور بشار اسد به دلیل محبوبیت بالا

دانش روز: بشاراسد که ظرف دو سال گذشته به شدت از جانب کشورهای غربی و حتی دوستان عرب خود طرد شده بود، ناگهان با محبوبیتی عجیب و غیرقابل باور روبرو شده است

به گزارش دانش روز، روزنامه المنار از نگرانی آمریکا از محبوبیت فراوان بشار اسد در میان مردم سوریه و تلاش برای ترور وی خبر داد.

 بشاراسد که ظرف دو سال گذشته به شدت از جانب کشورهای غربی و حتی دوستان عرب خود طرد شده بود، ناگهان با محبوبیتی عجیب و غیرقابل باور روبرو شده است.

 یک منبع دیپلماتیک آمریکایی نیز گفت: آمریکا اجازه باقی ماندن بشار اسد را در قدرت نمی دهد، زیرا بر اساس اطلاعاتی که به دست آمریکایی ها رسیده بیشتر سوری ها حامی بشار اسد هستند و بشار اسد در هر رقابت انتخاباتی آینده در سوریه به راحتی پیروز خواهد شد.

 محافل آمریکایی با اشاره به اینکه اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد، محبوبیت «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در میان مردم این کشور درحال افزایش است و همین موضوع آمریکا را بر حمله به سوریه به امید دست یافتن به اسد مصمم کرده است لذا واشنگتن ممکن نیست که به «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه اجازه دهد، در قدرت باقی بماند و ضمن یافتن راه حلی برای بحران سیاسی این کشور، همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

 نکته مهم قابل اشاره در این گزارش اینجاست که گزارش های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا “سیا” حاکی از آن است در صورتی که بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه در سال ۲۰۱۴ نامزد شود ۷۵ درصد آراء مردم این کشور را کسب خواهد کرد و ریاست جمهوری وی تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

سیا اعلام کرد که این گزارش از اطلاعات داخل سوریه و نیز نظرسنجی ها جمع آوری شده است. به موجب این گزارش، در سایه عدم وجود رقیب جدی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد ۷۵ درصد آراء مردم را به خود اختصاص خواهد داد.

و این در حالیست که تجربه آمریکا نشان می دهد که هرگاه آزادی انتخاب به مردم منطقه داده شده است جریان ضد آمریکایی و اسلام گرا از صندوق ها بیرون آمده است  و سیاست های غرب با شکست مواجه شده است.به همین دلیل آمریکا در تلاش است طبق معمول حریف را از راه جنگ و ترور از صحنه حذف کند.

در ادامه گزارش گفته شده است: رویدادهای میدانی و نظامی سوریه حکایت از برتری نظام سوریه دارد نظامی که با برتری میدانی [بر گروه های مسلح و تروریست ها] از حمایت مردمی برخوردار است و این روند تا سال آینده یعنی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

منبع:دانا

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۴
کد خبر : 56079
بازدیدها: 228

پاسخی بگذارید »