یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تلاش برای مرتفع کردن مشکلات مردم را چند برابر کنیم/نزاع روحیه ایستادگی جامعه را سست می‌کند

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی سفر دو روزه خود به استان اصفهان با بیان اینکه نزاع روحیه ایستادگی و مقاومت جامعه را سست می‌کند، گفت: باید کوشش‌های خود را برای مرتفع کردن مشکلات مردم چند برابر کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفر دو روزه خود به استان اصفهان در جمع مردم شهرستان دولت‌آباد، با اشاره گرفتاری‌های کنونی در عرصه اقتصادی کشور گفت: خوشبختانه روحیه دینی ملت ایران ایجاب می‌کند که جامعه به فضل خداوند متعال اعتماد داشته باشد و با بردباری و تحمل با مشکلات اقتصادی کنونی مواجه شود. البته این مسئله، مسئولیت مدیران اجرایی کشور را بیشتر می‌کند.

پورمحمدی با اشاره به اهمیت تقوای الهی و لزوم رعایت تقوای عمومی اظهار داشت: اینکه ملت ایران پس از بروز مشکلات و فشارهایی که از سوی دشمنان انقلاب اسلامی وارد می‌آید، پای حرف خود ایستاده است و در جبهه حق ایستادگی می‌کند، بالاترین درجه تقوای الهی است.

وی دلیل اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را همین ایستادگی دانست و گفت: تلاش غربی‌ها و هزینه کردن استکبار جهانی برای بدنام کردن ملت ایران و جمهوری اسلامی به سبب این است که امروز حرف ما در دنیا خریدار دارد و این اجر عظیمی است که از سوی خداوند متعال نصیب ملت ایران شده است.

در جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی، مؤلفه مهم ایستادگی مستتر است

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در جمع مردم شهرستان مبارکه نیز با اشاره به شرایط اقتصادی چند سال اخیر و تأکیدات مقام معظم رهبری بر مسئله اقتصاد و رهنمودهای ایشان گفت: توجه و عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله اقتصاد بسیار مهم است. اگر دقت کنید می‌بینید که رهبری در چند سال اخیر در نام‌گذاری‌های سالانه به مسائل اقتصادی توجه نشان می‌دهند و از سوی دیگر باید هوشیار باشیم که در مضمون شعارها و مدل‌هایی نظیر جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی، مؤلفه مهم ایستادگی مستتر است و باید به این مضمون حساس بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به الزامات ایستادگی در برابر دشمنان گفت: گام اول در مسیر ایستادگی منتج به پیروزی، ثبات قدم است و باید عزم و احساس قدرتمندی را همیشه در وجود خویش بیدار نگه‌داریم.

وی اذعان به نشأت گرفتن همه قدرت‌ها از خداوند را دومین ویژگی کسانی دانست که خواهان ایستادگی در برابر دشمنان هستند و افزود: وقتی کاری در جهت رضای خداوند انجام دهیم، آن کار همیشه ماندگار و جاودان است، اما کارهایی که نیت‌های نفسانی و تمایلات انسانی در آن‌ها دخیل باشد، از بین رفتنی و محکوم به فنا هستند و تلاش ما باید این باشد که همه اقدامات خود را با در نظر گرفتن این نکته انجام دهیم که قدرت واقعی از آن خداوند است و همه قدرت‌ها از او نشأت می‌گیرد.

هوشیار باشیم که نزاع و درگیری روحیه مقاومت و ایستادگی جامعه را سست می‌کند

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی با ذکر این نکته که رستگاری در گرو قد خم نکردن در برابر اهداف و مطامع دشمنان است اظهار داشت: اگر از خدا، رسول خدا و جانشینان پیامبر اطاعت کنیم، پیروزی ما حتمی است چرا که با وجود قانون متعالی که از طرف خداوند در قرآن کریم متجلی شده است و رهبری انسان‌های کامل که در وجود رسول و اولی‌الأمر تبلور یافته است، جامعه خوب شکل گرفتنی است و این جامعه در برابر فشارهای دشمنان، قد خم نمی‌کند.

وی عدم تفرقه و نزاع را به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های جامعه خوب معرفی کرد و گفت: خداوند به ما دستور داده است که با یکدیگر جدال و مجادله نکنیم. چرا که در جبهه حق، نفاق جایی ندارد و نمی‌شود که ما همه خود را متعلق به جبهه حق بدانیم، اما هر روز با یکدیگر نزاع، درگیری و اختلاف داشته باشیم. باید هوشیار باشیم که تنازع، روحیه مقاومت و ایستادگی را در جامعه سست می‌کند و وقتی انسجام از بین رود، نه تنها ایستادگی ما دچار تزلزل می‌شود که الگوهایی نظیر جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی نیز به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

پورمحمدی صبوری در مواجهه با اموری که محل اختلاف هستند را رمز پیروزی دانست و افزود: برخی‌ها مترصد فرصتی هستند تا با پیدا کردن بهانه‌ای، به صورت دیگری چنگ انداخته و جامعه را در فضای تنازع و تشنج فرو برند. اما باید دانست در فضایی که بحران داخلی افزایش یابد، توان جامعه برای ایستادگی در برابر دشمن خارجی مستهلک می‌شود و باید با پیشه کردن صبر و بردباری و افزایش مدارا در جبهه حق، توان ایستادگی در برابر جبهه باطل را افزایش داد.

وی با اشاره به شرایط دشوار کنونی اقتصاد کشور گفت: ملت ایران در مسیر ایستادگی در برابر دشمنان، آگاهی و هوشیاری خود را نشان داده است و به دلیل بهره‌برداری دشمن، از اعتراض و طغیان به خاطر گرانی‌های اخیر پرهیز کرده است و از خود بردباری نشان داده است و به این خاطر باید از مردم متشکر بود.

وی لزوم اهتمام جدی مسئولین برای حل مشکلات اقتصادی کشور را یادآور شد و افزود: حال که مردم هوشیاری خود را به اثبات رسانیده‌اند، بر عهده ما مسئولین است که به مردم صداقت نشان دهیم و کوشش‌های خود را برای مرتفع کردن مشکلات چند برابر کنیم.

برای حل مشکلات باید از همه توان و ظرفیت کشور استفاده کنیم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات فراوان کشور گفت: البته نباید همه توقعات را از دولت داشت، اما دولت به خاطر اینکه بیشترین منبع و امکانات را در اختیار دارد، بیشترین مسئولیت‌ها را نیز باید بر دوش بگیرد. اما اگر بخواهیم همه مشکلات را حل کنیم، باید از همه توان و ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم و این در گرو استفاده از نظرات کارشناسی و موازین علمی است. امروز باید بنشینیم و مرور کنیم که کجای کار ما انحراف پیدا کرده است که وضعیت به نقطه کنونی رسیده است.

پورمحمدی در پایان با تأکید بر همدلی و هم افزایی گفت: باید تلاش کنیم که همفکری و همکاری میان خودمان را بیشتر کنیم تا لطف خدا شامل حال ما شود. چرا که دست یاری خداوند با جماعت است.

شایان ذکر است که رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان سفر دو روزه خود به استان اصفهان، ضمن حضور در بیت آیت‌الله ناصری با ایشان دیدار و گفتگو کرد

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۹
کد خبر : 3736
بازدیدها: 328

پاسخی بگذارید »