جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش

تفکیک ۶ پایه ابتدایی به ۳ ساله اول و ۳ ساله دوم

danesheroz اسفند ۱۹, ۱۳۹۱ ۰
تفکیک ۶ پایه ابتدایی به ۳ ساله اول و ۳ ساله دوم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای نظام آموزشی ۳.۳.۳.۳ از زمانی خواهد بود که مردم به زحمت نیفتند، گفت: تفکیک مدارس ابتدایی به ۳ ساله اول و ۳ ساله دوم آغاز شده و تا ۳ یا ۴ سال آینده به صورت کلی انجام خواهد شد

حمیدرضا حاجی بابایی در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی می‌توانیم به صورت کلی نظام آموزشی ۳.۳.۳.۳ را اجرایی کنیم؟ اظهار کرد: از هر زمانی که مردم به زحمت نیفتند.

 

وی افزود: اجرای نظام آموزشی ۳.۳.۳.۳ چیزی نیست که ما بگوییم باید کار خاصی انجام دهیم. در هر محله‌ای که مردم به زحمت نیفتند، این کار انجام می‌شود.
حاجی بابایی با اشاره به آغاز اجرای این کار، گفت: ممکن است در محله‌ای ۲ مدرسه ابتدایی داشته باشیم و می‌توانیم یکی را ۳ ساله اول و دیگری را ۳ ساله دوم ابتدایی کنیم؛ یا مدرسه جدیدی به این شکل ساخته شود و یا تغییر ساختمان دهیم. هرکار را هر چند درصد بتوانیم انجام خواهیم داد.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار پانا مبنی بر اینکه آیا تا ۳ یا ۴ سال آینده به صورت کلی می‌توانیم نظام آموزشی ۳.۳.۳.۳ را در مدارس اجرایی کنیم؟ خاطرنشان کرد: بله، فکر می کنم تا ۳ یا ۴ سال آینده این کار انجام می‌شود.
وی ادامه داد: البته باز هم نمی‌شود گفت به صورت سراسری اجرا می‌شود؛ زیرا در بعضی از مناطق کشور ممکن است مشکلاتی باشد و اگر بشود که کار مثبتی خواهد بود.
حاجی بابایی با اشاره به نظام آموزشی ۳.۳.۳.۳ در مدارس، گفت: این کار در مدارس آغاز و پیگیری خواهد شد.
به گزارش پانا، از ابتدای سال تحصیلی جاری نظام آموزشی ۶.۳.۳ در کشور اجرایی شد و مطابق با آنچه که در سند تحول بنیادین آمده است می‌بایست مدارس ابتدایی به ۳ ساله اول و ۳ ساله دوم تبدیل شود. مدارس راهنمایی و متوسطه هم مانند گذشته به صورت ۳ ساله پیگیری می‌شود و فقط دوره ابتدایی به ۲ دوره ۳ ساله تقسیم و مدارس جداگانه‌ای خواهد داشت.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۶
کد خبر : 9187
بازدیدها: 239

پاسخی بگذارید »