یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تفاوت فرهنگ ها در البرز و نقش سیمای استانی

danesheroz تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
تفاوت فرهنگ ها در البرز و نقش سیمای استانی

دانش روز : سیمای البرز به عنوان سیمای جامع و قابل استفاده برای خیل کثیری از شهروندان البرزی نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی این کلانشهر دارد

به گزارش دانش روز ، کرج جشنواره تفاوت هاست. انواع گویش ها و لهجه ها را در کرج می توان دید. مهاجر پذیر بودن کرج و نزدیکی این کلانشهر به پایتخت اگر چه کمی مشکلات شهری به خصوص برقرای امنیت در این کلانشهر را سخت کرده اما با این وجود  روی خوش قضیه را نباید نادیده گرفت. مهاجر پذیر بودن این کلانشهر ظرفیتی را ایجاد کرده که به تبع آن این ظرفیت افتخاراتی را برای نام کرج به ارمغان آورده است. مدال آوران علمی، فرهنگی، ورزشی و … نمونه ای از این ظرفیت هستند.

این کلانشهر تلاقی فرهنگ هاست که رنگ تازه ای به فضای جامعه بخشیده است. حضور جامعه کوچک شمال، جنوب ، شرق و غرب  کشور در این خطه بروز خلاقیت ها را رقم زده که در نوع خودش بی بدیل است. ورای تمام رسانه های صوتی و مکتوب و اینترنتی که برای قشر خاصی از جامعه مورد پذیرش و قابل استفاده هستند رسانه ای لازم بود تا این فرهنگ ها را زنجیر وار به یکدیگر متصل و با فرهنگ بومی مردم این کلانشهر پیوند دهد و همچنین بتواند فراگیر تر از سایر رسانه ها عمل کند.

بنابراین سیمای البرز به عنوان سیمای جامع و قابل استفاده برای خیل کثیری از شهروندان البرزی نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی این کلانشهر دارد.

امید داریم سیمای البرز بتواند با پوشش و شناساندن ظرفیت های استان گامی مهم در راستای شکوفا کردن فرهنگ های مختلف در این کلانشهر برداشته و دیدی صرفاً مادی به این پتانسیل را نداشته باشد.

منبع :تیتر یک

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۰۶:۲۲
کد خبر : 37742
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »