سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تفاوت‌هایی که مادر مهدی خزعلی با مادر مهدی هاشمی دارد

danesheroz دی ۱, ۱۳۹۱ ۰

چه داستان ها و حکایت ها از این عاطفه مادری که نشنیده ایم که «مادر»ی برای حفظ جان بچه خود حاضر است حتی از جان خویش نیز بگذرد. عاطفه مادری چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. می گویند خداوند برای نشان دادن میزان محبت خود به بهترین مخلوقش (انسان) اندکی از آن [&hellip

چه داستان ها و حکایت ها از این عاطفه مادری که نشنیده ایم که «مادر»ی برای حفظ جان بچه خود حاضر است حتی از جان خویش نیز بگذرد.
عاطفه مادری چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. می گویند خداوند برای نشان دادن میزان محبت خود به بهترین مخلوقش (انسان) اندکی از آن را در نهاد «مادر»ها قرار داده است. چه داستان ها و حکایت ها از این عاطفه مادری که نشنیده ایم که «مادر»ی برای حفظ جان بچه خود حاضر است حتی از جان خویش نیز بگذرد.

با همه اینها اما در تاریخ کم نبوده اند مادرانی که به دلایل مهم‌تر و آرمان های والاتر، از محبت و عاطفه مادر و فرزندی گذشته‌اند و آن را ندید گرفته‌اند. نمونه‌های تمام و کمال چنین مادرانی را در «کربلا» می توانیم ببینیم. آنجا که مادرانی چون بانوی دو عالم حضرت زینب (س)، حضرت ام البنین، حضرت رباب، امّ لیلا، امّ وهب و… عاطفه مادری را ندید گرفته‌ و جگرگوشه‌های خود را به رزمگاه فرستادند تا در رکاب «ولیّ زمان» خود کشته شوند تا «دین خدا» باقی بماند.

البته مردم ما چنین مادرانی را در طول دوران نهضت امام خمینی(ره) کم ندیده‌اند. مادرانی که چه در روزهای مبارزه با حکومت استبدادی شاه و چه در دوران دفاع مقدس و چه در حوادثی چون فتنه ۸۸، علائق مادری را فراموش کردند و فرزندان خود را برای «خدا» و در راه نگاه داشتن «انقلاب اسلامی»، گوش به فرمان «ولیّ زمان» به میدان فرستادند.

اما یکی از شگردهای دشمنان که در سال‌های اخیر و به‌خصوص بعد از فتنه ۸۸ به وضوح قابل مشاهده است استفاده از همین محبت و احساسات مادری بوده است. نامه‌ها، مصاحبه‌ها و نوشته‌هایی که به نام مادر افرادی که به دلیل جرائم سیاسی در بند هستند در این سال‌ها به کرّات دیده شده است. سرفصلی که همه این موضوعات دنبال می کند، به غلیان آوردن عواطف و احساسات مخاطبین از طریق القای حس و عاطفه مادری است.

عکس مهدی هاشمی بعد از ازادی

در این بین، یکی از کسانی که متأسفانه کارنامه خوبی از خود بر جای نگذاشته، خانم عفت مرعشی همسر آقای هاشمی رفسنجانی است. خانم مرعشی همان کسی است که در روز انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بوضوح اعلام کرد که در صورت رأی نیاوردن موسوی، مردم به خیابان‌ها ریخته و شورش کنند و با این بیان، پرده از سناریوی از پیش طراحی شده فتنه‌گران برداشت. بعد از آن، البته خبر چندانی از او نبود. اما ماجرای بازداشت مهدی و فائزه هاشمی موجب شد تا بار دیگر نام وی بر سر زبان‌ها بیفتد.

خانم مرعشی این بار هم بر خلاف انتظار مردم جامعه، به جای آنکه در قامت همسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دفاع از کلیت نظام بپردازد، با انتشار نامه‌های خود در سایت‌های ضد انقلاب و مدافع فتنه‌گران، به مقابله با رأی قوه قضائیه پرداخت. آنالیز نامه‌های منسوب به وی نشان می‌دهد که چگونه دشمنان انقلاب، سعی بر استفاده از عاطفه و احساس مادری او برای مقابله با نظام داشته‌اند.

در اولین نامه منسوب به خانم مرعشی، در اظهارنظری که معلوم نیست از کجا ناشی شده، خود را مادر همه بچه های ایران خوانده و می نویسد:

«باور کنید من یک مادرم، با دریایی از عاطفه که تا واپسین لحظات عمرش چیزی از آن کم نمی شود حتی اگر فرزندانش چند دهه از عمر خود را پشت سر گذاشته باشند. به من می گویند، مگر خون [؟!] فرزند تو از دیگر بچه های این سرزمین رنگین تر است؟ اولا که آن روز که بنا به برداشت خود درباره سرنوشت این کشور و همه بچه هایش حرف زدم، به من گفتند به شما چه مربوط! کسی نگفت درست گفتی! گفتند چه کاره ای که حرف می زنی؟ غافل از این که من مادر همه بچه های این آب و خاک هستم.»

بعدتر، در نامه دیگری که باز هم در سایت حامی موسوی برای اولین بار منتشر شد، وی برای دفاع از همسر خود، حتی قوه قضائیه را نیز متهم به بی‌قانونی و بازیچه دست سیاسیون بودن، کرده و نوشت:

«همیشه تبلیغ می کردند که هاشمی رفسنجانی چنان نفوذی دارد که نمی گذارد فرزندانش محاکمه شوند. مردم عزیز کشورم به این مادر سرد و گرم روزگار چشیده فرصت دهند که در این یادداشت به این ادعا پاسخ دهد.

اولا اگر هاشمی چنان نفوذی دارد که قانون و قضا را هم تعطیل کند، چه کسی باید پاسخگو باشد؟ دستگاه قضایی اثر پذیر که بر مدار قانون عمل نمی کند و مجری اراده سیاسیون است و نیز نهادهای نظارتی و بالاتر که نمی توانند، جلوی اعمال نفوذ را بگیرند، یا هاشمی که به ادعای آقایان چنان مقتدر است که در همه جا اراده اش را حاکم می کند؟ این مدعیان نادان، جز اثبات بی عرضگی مسوولان نتیجه ای دیگر از دعوی خود نمی گیرند. اتفاقا این هاشمی رفسنجانی است که همواره از اعمال نفوذ سیاسی و خارج از چارچوب قانون در دستگاه قضایی نالیده است.»

فائزه هاشمی

این در حالی است که در طول سال‌های پس از انقلاب، فرزندان وی به دلیل وجود آقای هاشمی از نوعی مصونیت قضایی برخوردار بوده و هیچ‌گاه با آنان برخورد جدی صورت نگرفته است. اقدامات هنجارشکنانه فائزه هاشمی در زمان دولت اصلاحات و اقداماتی نظیر مصاحبه با فرح پهلوی همسر شاه معدوم، و همین‌طور اعمال براندازانه او در جریان فتنه ۸۸ برغم همه شواهد و قرائن موجود، با گذشت کریمانه مسئولین قضایی کشور روبرو شد.

مهدی هاشمی نیز با وجود همه کارهایی که در ایام انتخابات ۸۸ کرد، در طول این سه سال، در خارج از کشور به سر برده و تحت پیگرد قانونی مراجع قضایی قرار نگرفت. اما همه اینها به چشم خانم عفت مرعشی نیامد و او هم‌چنان به رویه خود ادامه داد.

در نقطه مقابل عفت مرعشی اما مادری به نام «طاهره کلباسی» قرار دارد. طاهره کلباسی مادر شخص دیگری است که اتفاقا او نیز در سال‌های اخیر به عنوان یکی از محورهای فتنه‌انگیزی علیه نظام، نقش ایفا کرده است. او مادر «مهدی خزعلی» است. همان کسی که در حال حاضر به دلیل اقدامات بغیر قانونی در زندان به سر می برد.

مهدی خزعلی

اما مادر مهدی خزعلی با همه علاقه و محبت مادری خود حاضر نشده برای دفاع از فرزندش به مقابله با نظام بپردازد. او در این مدت نه نامه‌ای نوشت، نه اعتراضی کرد و نه حتی ارتباطی با ضدانقلاب برقرار کرد. بر عکس، حتی زمانی که سایت ضد انقلاب روزآنلاین با او تماس گرفته و نظرش را در مورد بازداشت فرزندش جویا می شود، به دفاع از نظام می پردازد.

هنگامی که مصاحبه‌کننده از او می پرسد آیا برای آزادی او کاری انجام داده‌اید، جواب می‌دهد: «هیچ فعالیتی برای ایشان نکرده ام هیچ کاری برای ایشان نکرده ام».

از او در مورد اعتصاب غذای فرزندش سؤال می شود که وی با بیهوده و عبث بودن چنین کاری می گوید: «نکند اینکار را. اعتصاب غذا که مشکلی را حل نمیکند. نکند. آن دفعه هم که کرد چه مشکلی حل شد؟ هیچ مشکلی حل نشد و خودش به بدن و وجود خودش ظلم میکند. تمام کند اعتصاب را.»

از خانم کلباسی در مورد پیگیری پرونده مهدی خزعلی توسط همسرش، آیت الله خزعلی سؤال می پرسند که وی پاسخ می دهد: «نخیر، اصلا پی گیر پرونده ایشان نیستند. چون چندین بار با ایشان صحبت کرده. به ایشان گفتند که راهتان غلط است، راهتان اشتباه است. این راه را نروید اما ایشان گوش نکردند. به ایشان هم گفتند که اگر گرفتار شوید من کاری به کارتان ندارم. به خودشان این را گفته اند. به بچه ها و خانم اش هم گفته بودند که اگر این بار برود زندان من کاری ندارم.»

و در نهایت هنگامی که مصاحبه کننده درصدد تقابل وی با نظام جمهوری اسلامی در چنین موضوعاتی است جواب می دهد: «من باید تکلیف معین کنم یا نظام تکلیف معین کند؟ مگر نظام دست ماست؟ ما باید معین کنیم که نظام چکار باید بکند یا نظام معین کند؟ من و شما چکاره هستیم توی این مملکت که تعیین کنیم نظام چه بکند. هر کشوری نظام دارد و نظام اش هم مسول دارد مسولانش هم تعیین میکنند. ما که نباید برای آنها تکلیف معین کنیم.»

و حالا تاریخ قضاوت خواهد کرد که کدام یک از مادران به راه صواب رفته‌اند و برای رضای خدا، عاطفه مادری را ندید گرفته‌اند

منبع: بولتن نیوز
جمعه ۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۲
کد خبر : 1536
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »