پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تفاهم نامه همکاری بین اندونزی و البرز امضا شد

danesheroz1 شهریور ۶, ۱۳۹۲ ۰
تفاهم نامه همکاری بین اندونزی و البرز امضا شد

دانش روز: اعضای هیات تجاری و بازرگانی اندونزی در پایان سفر به البرز، یک تفاهم نامه همکاری در زمینه تجارت با اتاق بازرگانی این استان امضا کردند

به گزارش دانش روز،  حسین طوسی رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی البرز در حاشیه دیدار این هیات از البرزگفت: اعضای این هیات در سفر به البرز از شرکت های گروه مپنا، مجتمع صنعتی ماموت و شرکت صنعتی جابربن حیان دیدن کرده و با ظرفیتیهای تولیدی این واحدها آشنا شدند.

وی تاکید کرد: اعضای این هیات برغم فشار ناشی از تحریم ها، فعالیت تولیدی در واحدهای صنعتی این استان را مطلوب توصیف و ابراز امیداوری کردند این تحریم ها هرچه سریع تر رفع شود تا روابط اقتصادی و تجاری دو کشور هرچه بیشتر گسترش یابد.

طوسی با تاکید بر اعزام هیات های تجاری متقابل و استفاده از ظرفیت های بالای دو کشور گفت: امدواریم روابط تجاری گسترده ای بین دو کشور مسلمان ایجاد شود.

وی یاداور شد: در واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ استان البرز طیف گسترده ای از محصولات مختلف مثل تجهیزات و ماشین آلات سنگین نیروگاهی، زیرساخت های گاز و نفت، قطعه سازی اتومبیل، فلزات سلولزی، نساجی، موادغذایی، پلاستیک تولید می شود و تجار اندونزی در هر محصولی که تمایل داشته باشند می توانند سرمایه گذاری و خرید محصول داشته باشند.

سفیر اندونزی در ایران نیز با تاکید بر وجود نقاط مشترک بین ایران و اندونزی، از دست دادن فرصت ها برای توسعه همکاری های تجاری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: امروزه زمان آن رسیده است که با تکیه بر ظرفیت ها، منابع طبیعی، نیروی انسانی و فن آوری های دو طرف، تعاملات بین دو کشور را توسعه دهیم و ایران و اندونزی می توانند در زمینه های نفت و محصولات شیمیایی همکاری های خوبی داشته باشند.

دیان ویرنجوریت افزود: اندونزی می تواند با تکیه بر مهارت، تکنولوژی و نیروهای متخصص ایرانی به زیرساخت های خوبی دست یابد که این یکی از مهم ترین برنامه های سفارت اندونزی در ایران است.

سفیر اندونزی ابراز امیدواری کرد: با روی کار آمدن دولت جدید شاهد سطح جدیدی از روابط میان دو کشور باشیم چرا که به عنوان نمونه استان البرز دارای ظرفیتهای فراوانی در زیرساختها و فناوری صنعتی است و ما از دیدن این شرایط شگفت زده شدیم.

نوری رجب عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اندونزی و نائب رئیس کمیته بازرگانی ایران در اتاق بازرگانی این کشور نیز گفت: من حامل پیام دوستی رییس اتاق بازرگانی اندونزی برای شما هستم وخوشحالم که در این مدت زمان کوتاه توانستیم قسمت کوچکی از ظرفیتهای صنعتی استان البرز را مشاهده کنیم.

وی با اشاره به دیدار های مقدماتی اعضای هیات افزود: ما در ایران شاهد ظرفیتهای فراوانی برای سرمایه گذاری در زمینه نفت و گاز هستیم و سیاست کشورهای دیگر نباید بر اقتصاد و تجارت ما تاثیر منفی داشته باشد.

رییس کمیته بازرگانی ایران و اندونزی اعلام کرد: ما در دیدار با دکتر نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی ایران سه تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم و هدف ما در ابتدا آشنا شدن طرفین و ایجاد روابط متقابل برای سرمایه گذاری در آینده است.

وی تاکید کرد: برای ما هیچ حد و مرزی برای توسعه فعالیت های اقتصادی وجود ندارد و امیدواریم که در اندونزی بتوانیم میزبان خوبی برای شما باشیم و بتوانیم سطح دیدارها را افزایش دهیم.

در پایان اعضای هیات تجاری اندونزی در سالن اجتماعات اتاق البرز با همتایان خود در مورد مسائل مورد علاقه دوجانبه بحث تبادل نظر کردند.

هیات اقتصادی تجاری اندونزی دیروز سه شنبه وارد استان البرز شد و امروز به دیدار خود از این استان خاتمه داد.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۹
کد خبر : 55139
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »