پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

تغییر کتب سوم دبستان و اول راهنمایی در سال آینده/ تغییرات بر اساس برنامه درس ملی

danesheroz دی ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام تغییرت کتب درسی بر اساس برنامه درس ملی انجام خواهد شد گفت: کتاب های پایه سوم ابتدایی و اول راهنمایی دانش آموزان در سال تحصیلی آینده تغییر خواهد کرد. حمید حاجی بابایی امروز در نشست صمیمی با یک هزار فرهنگی شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی [&hellip

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام تغییرت کتب درسی بر اساس برنامه درس ملی انجام خواهد شد گفت: کتاب های پایه سوم ابتدایی و اول راهنمایی دانش آموزان در سال تحصیلی آینده تغییر خواهد کرد.

حمید حاجی بابایی امروز در نشست صمیمی با یک هزار فرهنگی شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار با اعلام اینکه بهترین انسان های کشور در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، اظهار کرد: تمام گفتمان های آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین تغییر خواهد کرد.
وی با اعلام اینکه کتاب های پایه سوم ابتدایی و اول راهنمایی در سال آینده تحصیلی تغییر خواهد کرد، افزود : از۳۲ هزار مدرسه کشور که طی دو سال گذشته هوشمند سازی در آن ها آغاز شده است، ۶ هزار مدرسه در سال جاری اقدام به این امر نموده اند.
حاجی بابایی گفت: گفتمان و مطالبه امروز آموزش وپرورش  به هوشمند سازی  مدارس تبدیل شده است.
وزیر آموزش و پرورش  با اعلام اینکه هوشمند سازی مدارس جهش علمی آموزش ها را نوید می دهد، بیان کرد:  روش های تدریس با هوشمند سازی مدارس تغییر خواهد کرد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال در کشور ۱۱ هزار نقل و انتقال استانی برای فرهنگیان انجام شد،  تصریح کرد: مدارس کشور باید به قطب های علمی  تبدیل شوند.
حاجی بابایی در پایان اضافه کرد: طی ۳۳ سال گذشته، ۲۵۹ مدرسه استعداد های درخشان در کشور فعال بود که فقط در  ۳ سال اخیر این مدارس به ۵۰۴ مدرسه افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: مردم ایران در ۹ دی ماه یک بار دیگر از ولایت  فقیه و انقلاب دفاع کردند و در کشور قلّه نشین شدند.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ گروه از شورای معاونان وزارتخانه از روز چهارشنبه ۶ دی ماه دراستان سمنان حضور پیدا کرده اند و ۱۴۱ مدرسه استان را مورد بازدید قرارداده اند  ، تصریح کرد : در راستای تحول بنیادین آموزش وپرورش طی سه سال اخیر موفق شدیم نقشه راه جامع آموزش وپرورش را تهیه کنیم و امروز آموزش وپرورش  اولین وزارتخانه ای است که دارای نقشه راه است.
حاجی بابایی سند تحول بنیادین را قانون اساسی آموزش و پرورش خواند و ادامه داد: ۶۰۰ صاحب نظر دانشگاهی و حوزوی در خصوص سند تحول بنیادین  اعلام نظر کرده اند و شورای عالی آموزش و پرورش طی سه سال اخیر بیشترین جلسات تاریخ خود را برگزار کرده است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد : تحول بنیادین آموزش و پرورش شروع شده  است و نتایج آن با گذر زمان معین خواهد شد.
وی با اعلام اینکه کتاب های درسی بر اساس برنامه درسی ملّی تغییر خواهد کرد، گفت: کتاب های درسی باید علوم عملیاتی را به دانش آموزان آموزش دهند .
حاجی بابایی با بیان اینکه دانش آموزان و کودکان در خانواده ها در زمینه محاوره رشد پیدا کرده اند، اما در زمینه کتابخوانی رشدی نداشته اند، افزود: روش تدریس معلمان متفاوت با اساتید دانشگاه است و معلمان در زمینه  حرفه ای بسیار برتر هستند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کتاب های درسی بر اساس ۵ عنصر ؛ علم ، عمل، ایمان ، اخلاق و تفکر در راستای ۴ عرصه ارتباطی خود ، خدا ، خلق  وخلقت  تالیف خواهند شد ، تصریح کرد : دانش آموزان از تمامی مطالب و محتوای درسی باید رابطه خالق و مخلوق را درک کنند.
حاجی بابایی دغدغه اصلی مردم کشور را تربیت و آینده فرزندان دانست و خاطر نشان کرد : دغدغه اصلی کشور خانواده و هدف تحول بنیادین و نظام  تعلیم و تربیت  نیز تقویت و تحکیم خانواده ها است .

یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۹
کد خبر : 2208
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »