پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محمدیان خبرداد:

تغییر کامل کتب ۲ پایه تحصیلی

danesheroz1 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
تغییر کامل کتب ۲ پایه تحصیلی

دانش روز: معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: کتب ۲ پایه تحصیلی شامل کتب جدید سوم ابتدایی و اول «متوسطه اول» جدیدالتألیف است.

 

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان صبح چهارشنبه افزود:  در راستای اجرایی کردن سند برنامه درسی ملی، کتابهای درسی پایه سوم ابتدایی امسال تغییر کرده و جدیدالتالیف می‌شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این نیز کتابهای پایه اول متوسطه نیز تغییر محتوایی می یابند.

محمدیان کتابهای پایه سوم ابتدایی را شامل ادبیات فارسی، ریاضیات، علوم تجربی، قرآن هدیه آسمانی، هنر و ورزش دانست و گفت: بحثهای آداب و مهارت زندگی و تفکر و حکمت نیز بصورت تلفیقی در این کتابها مطرح می شود.

محمدیان اضافه کرد: همچنین در پایه اول متوسطه نیز علاوه بر عنوانهای درسی گذشته کتابهای کار و فناوری و تفکر سبک زندگی در نظر گرفته شده است. وی یادآور شد: کتابهایی که در دوره اول متوسطه تغییر اساسی یافته و جدید التالیف اند شامل کتابهای آموزش زبان انگلیسی، زبان عربی، کار و فناوری، تفکر و سبک زندگی، مطالعات اجتماعی که با رویکرد تلفیقی تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی است.

محمدیان گفت: کتاب سایر درسها تغییر اساسی یافته و هم اکنون مجموعه کتابهای درسی آموزش و پرورش به زیر چاپ رفته و کتابهای جدید التالیف نیز در مرحله آماده سازی هستند.

وی یادآور شد: کتابهای درسی از اول شهریور در استان ها و از ۱۵شهریور نیز در تهران در بین دانش آموزان توزیع می شود.

محمدیان اضافه کرد: کتابهای دوره ابتدایی در مدارس و کتابهای متوسطه شامل راهنمایی سابق و دبیرستان جدید باید از طریق کتاب فروشی ها تهیه می شود. وی گفت: کتابهای درسی رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش نیز مثل سابق در هنرستانها مطابق رشته تحصیلی دانش آموزان در اختیار آنان قرار می گیرد.

منبع:مهر

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰
کد خبر : 31993
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »