شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران خبر داد:

تغییر نظام تدریس زبان‌های خارجی در مدارس/افزایش دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای در سال آینده

danesheroz بهمن ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش از تغییر شیوه تدریس زبان های عربی و انگلیسی در مدارس خبر داد و گفت: به این منظور از اول مهرماه سال آینده، کتاب های زبان های عربی و انگلیسی سال اول دبیرستان تغییر می کند

حمیدرضا حاجی‌بابایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه نظام تدریس زبان‌های خارجی برای سال اول دبیرستان از ابتدای مهر سال ۹۲ تغییر می‌کند، اظهار کرد: در این خصوص با کانون زبان ایرانیان که زیر نظر کانون پرورش فکری است، مذاکره و مقرر شده اساتید کانون بعد از ظهرها در مدارس مستقر شوند و شاهد افزایش کیفیت تدریس باشیم.

حاجی‌بابایی یادآور شد که این فرآیند بر اساس قانون صورت گرفته و کتاب‌های آموزشی نیز در حال چاپ است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی که آیا با توجه به تغییر دولت از مرداد سال آینده این وعده شما در مهرماه سال ۹۲ اجرایی خواهد شد یا خیر؟ گفت: این موضوع قانون است و کتاب های تغییر یافته زبان های عربی و انگلیسی در حال چاپ هستند که در اختیار مدارس قرار می گیرند.

وی با یادآوری اجرای طرح تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: این قانون دو بار در سال های ۶۷ و ۹۰ تصویب شده است و مورد تاکید کارشناسان و پژوهشگران و صاحبنظران آموزش و پرورش کشور است.

حاجی بابایی در پاسخ به سوالی درباره میزان موفقیت آمیز بودن طرح تحول بنیادین گفت: در طرح تحول بنیادین، مهم تغییر نگرش ها و دیدگاه ها است و مباحث اجرایی در مراحل بعدی قرار دارد.

وی افزود: با اجرای طرح تحول بنیادین از ابتدای مهرماه امسال، ۴۰ سیاست کاری در وزارت آموزش و پرورش با کمترین مشکل و بیشترین موفقیت اجرایی شده که یکی از آنان موضوع تغییر نظام آموزشی بوده است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: مثلا در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده است که تعداد هنرستان های فنی و حرفه ای و نیز دانش آموزان آن از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش یابد و اکنون که در سال دوم اجرای برنامه پنجم توسعه هستیم این عدد به ۴۵ درصد رسیده که از مهرماه سال آینده قطعا از مرز ۵۰ درصد عبور خواهیم کرد.

 

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۶
کد خبر : 6097
بازدیدها: 145

پاسخی بگذارید »