شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی خبر داد:

تغییر فرایند صدور دسته چک از ابتدای سال ۹۳

sheida92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
تغییر فرایند صدور دسته چک از ابتدای سال ۹۳

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه یکی از ایرادات عمده دسته‌چک‌های فعلی این است که همه بانک‌ها یک نوع دسته‌چک طراحی کرده‌اند گفت: به این منظور دسته چک استانداردی طراحی کرده و از ابتدای سال ۹۳ آن را ارائه خواهیم داد.

ناصر حکیمی افزود: در ساختار جدید که طراحی خواهد شد به جای تحویل دسته‌چک در شعبه، به آدرس شخص ارسال می‌شود که با توجه به اقدامات انجام شده این کار از اوایل سال ۹۳ در تمام بانک‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در ساختار جدید زمان وصول چک‌ها کاهش می‌یابد، گفت: یکی دیگر از اقدامات مهمی که انجام خواهیم داد اخذ اطلاعات چک و پردازش تصویر آن است که به همین واسطه دیگرحواله فیزیکی وجود نخواهد داشت.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با اشاره به سامانه مدیریت اسناد بانکی که به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده و تمرکز در صدور دسته چک را مورد توجه قرار داده گفت: ساختاری طراحی می‌شود که تقاضا برای درخواست دسته چک و احراز هویت اعتباری و شخصی فرد از طریق اینترنت انجام شود.

حکیمی از ویژگی‌های این چک را استفاده از شاخصه‌های امنیتی، کاغذ مخصوص، ویژگی‌های چاپ و ۲ بار کد که مشخصات صاحب حساب در آن وجود دارد، عنوان کرد.

وی درادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از مبادلات همچنان از طریق چک صورت می‌گیرد، این ابزار نقل و انتقال قابل حذف نیست.
منبع:ایسنا

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۲
کد خبر : 16425
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »