جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون تالیف و تولید مواد درسی آموزش و پرورش

تغییرات کلی در کتاب‎‌های سوم دبستان/بررسی سختی ریاضی ششم ابتدایی در پژوهشگاه مطالعات

danesheroz اسفند ۵, ۱۳۹۱ ۰

معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس محورهای تعیین شده از سند برنامه درسی ملی، کتاب‌های درسی پایه سوم دبستان برای سال آینده تغییر خواهند کرد

حمیدرضا کفاش  در پاسخ به این پرسش که تغییر محتوای کتاب‌های سوم دبستان و تالیف کتاب‌های اول راهنمایی برای سال تحصیلی آینده به چه صورت خواهد بود؟ اظهار کرد: در ادامه تغییرات پایه دوم و در جهت همسوسازی برنامه درسی، بر اساس محورهای تعیین شده از سند برنامه درسی ملی، کتاب‌های درسی پایه سوم تغییر خواهند کرد.

 

عدم ابلاغ سند برنامه درسی ملی به دفتر تالیف/تغییرات کتب بر اساس محورهای انتخابی از این سند

 

کفاش در مورد جایگاه سند برنامه درسی ملی برای تولید و تدوین کتاب های درسی، افزود: نظر به عدم ابلاغ رسمی برنامه درسی ملی به دفتر تالیف، کتاب های درسی اول ،دوم و سوم بر اساس محورهای انتخابی از این سند تغییر کرده و خواهند کرد. این محورها عمدتا از جدول صلاحیت‌های مشترک یادگیری انتخاب و به گروه‌های درسی ابلاغ شده تا در قالب روش‌های یاددهی، یادگیری، تغییر و در سامندهی محتوا و انتخاب موضوعات درسی اعمال شود.

 

ارزشیابی سختی کتاب ششم دبستان توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

 

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود کتاب ریاضی ششم ابتدایی سخت است، آیا در سال آینده این کتاب بازنگری خواهد شد؟ خاطرنشان کرد: کتاب‌های درسی همواره بر اساس بازخوردها و نظرات معلمان و کارشناسان بررسی و اصلاحات لازم در مورد نتایج ارزشیابی پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش درحال اجراست که مورد نظر قرار خواهد گرفت.

 

استفاده از فیلم، منابع کتابخانه‌ای و ابزار کمک آموزشی برای تدریس

 

معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به رسانه‌های آموزشی و کمک آموزشی در روند آموزش دانش آموزان، جایگاه این رسانه ها چگونه است؟ تصریح کرد: برای مواد آموزشی جدید بیش از گذشته استفاده از رسانه‌های آموزشی و کمک آموزشی، جایگاهی مشخص فراهم شده است؛ مانند استفاده از فیلم‌های کوتاه در ساعت درس تفکر و پژوهش، استفاده از فیلم‌های مناسب برای تدریس بخش‌های مختلف علوم و توصیه‌های اکید به معلمان در استفاده از منابع کتابخانه‌ای، ابزار و وسایل مختلف آموزش ریاضی و..در کتاب های راهنمای معلم.

 

اعتبار بخشی به کتاب‌های جدید سوم دبستان و اول متوسطه اول

 

کفاش در مورد چگونگی وضعیت تالیف کتاب‌های درسی، گفت: طبق برنامه تعیین شده، کتاب‌های جدیدالتالیف در سوم ابتدایی و اول متوسطه اول (هفتم) در ماه‌های آینده اعتبار بخشی خواهند شد و اصلاحات لازم بر اساس نتایج آن به عمل خواهد آمد و پس از طی مراحل آماده سازی برای چاپ ارسال خواهد شد.

 
معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به “عنوان کتاب‌های جدید التالیف، تعداد کتاب های جدید، نوع محتوا و وضعیت چاپ و نشر کتاب های درسی در حال حاضر و آینده” گفت: بر اساس سیاست همسو سازی، برنامه درسی در پایه سوم ابتدایی عناوین درسی همان عناوین سال های قبل خواهند بود.

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۸
کد خبر : 7724
بازدیدها: 164

پاسخی بگذارید »