پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تغییرات شدید گوارشی مشکل شایع ایام نوروز

danesheroz1 فروردین ۷, ۱۳۹۳ ۰
تغییرات شدید گوارشی مشکل شایع ایام نوروز

دانش روز: نوروز باستانی ایرانیان با رسوم مختلفی همراه است که یکی از آنها مصرف آجیل و شیرینی های شور و شیرین و متنوع است که بهتر است با رعایت اصول بهداشتی و غذایی همراه باشد تا بتوان نوروز را با سلامتی پشت سر گذاشت

به گزارش دانش روز، در ایام نوروز به دلیل افزایش دید و بازدیدها، مسافرت ها و فراغت بیشتر برای تهیه غذا به ویژه برای زنان شاغل میزان مصرف غذا و تنقلات، شیرینی، شکلات و آجیل ها نسبت به سایر روزهای سال بیشتر می شود.

در کنار این تغییر رویه غذایی و برنامه های زندگی، لازم است افراد مراقب وزن و سلامت خود باشند تا بتوانند ایام نوروز را با سلامتی و خاطره ای شیرین بدون پشیمانی از پرخوری و عواقبی همچون اضافه وزن پشت سر بگذارند.

برای دوری از اینگونه مشکلات بهتر است به اندازه لازم موادغذایی، میوه و تنقلات به ویژه شیرینی ها خریداری شود، زیرا نگهداری طولانی مدت این مواد به ویژه در دمای بالا سبب فساد آنها می شود و مصرف مواد فاسد سبب مسمومیت و مشکلات گوارشی می شود.

همچنین لازم است مواد غذایی تازه خریداری شود و از خرید مواد کهنه، تاریخ گذشته و میوه های خراب پرهیز شود.

در هنگام خرید لازم است به تاریخ مصرف موادغذایی توجه شود و از فروشگاه ها و مغازه هایی خرید شود که از نحوه صحیح نگهداری موادغذایی در آنها اطمینان حاصل شده باشد.

به منظور پیشگیری از مسمومیت های غذایی باید موادغذایی خریداری شود که بسته بندی استاندارد دارد و از خریداری موادغذایی بدون بسته بندی که به صورت فله ای عرضه می شود و فاقد بسته بندی های بهداشتی است، خودداری شود.

همچنین باید از آب سالم به ویژه آب های معدنی بسته بندی شده معتبر در هنگام سفر استفاده کرد. در مورد مصرف نان ها نیز باید از مصرف نان های کپک زده خودداری شود و در هنگام مشاهده کپ بر روی بخشی از نان از مصرف مابقی آن اجتناب شود.

در هنگام سفر به مناطق روستایی از خرید شیر، سرشیر، خامه، بستنی، ماست و پنیر محلی غیرپاستوریزه پرهیز و از انواع لبنیات پاستوریزه استفاده شود؛ به گفته کارشناسان تغذیه اینگونه موادغذایی ممکن است حاوی میکروب هایی باشد که می تواند مشکلات گوارشی طولانی مدت را برای مصرف کننده ایجاد کند.

از خوردن تنقلات با ارزش غذایی کم مانند چیپس، پفک، لواشک و آلوچه به ویژه انواع محلی و غیربهداشتی آن باید دوری شود؛ مصرف اینگونه موادغذایی نیز می تواند سبب بروز مشکلات گوارشی شود.

بروز مشکلات گوارشی مانند دل درد، اسهال، استفراغ و یبوست ازجمله عوارض عدم رعایت اصول بهداشتی و غذایی است. همچنین مصرف بیش از حد موادغذایی و تنقلات نوروزی می تواند منجر به بروز همین مشکلات گوارشی در افراد مختلف شود.

یبوست و دل دردها ازجمله این مشکلات گوارشی است که در ایام نوروز معمولا در افراد در سنین مختلف به چشم می خورد.

رعایت اصول بهداشتی به ویژه در حین سفر همچون شستن دست ها با آب و صابون پیش از غذا خوردن و شستن میوه و سبزی ها با آب سالم و رعایت بهداشت غذایی مانند مصرف موادغذایی پاستوریزه و بهداشتی می تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کند.

در کنار رعایت اصول بهداشتی و غذایی در صورت بروز مشکلات گوارشی، به گفته کارشناسان تغذیه مصرف گیاهانی همچون نعناع، شیرین بیان، ترب سیاه، نعناع و کنگر فرنگی می تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

نعناع ازجمله گیاهانی است که در طب سنتی ما ایرانیان برای رفع مشکلات گوارشی سطحی و خفیف مانند نفخ معده و دل دردهای سطحی یا به اصطلاح رودل کردن همواره مورد سفارش بوده است.

این گیاه را می توان به صورت دم نوش برگ های نعناع یا عرق نعنا استفاده کرد. برای تهیه دم نوش مقدار کمی از برگ خشک شده نعنا را در مقداری آب جوش به مدت چند دقیقه باید حرارت داد و سپس آن را مصرف کرد.

یکی دیگر از این گیاهان دارویی شیرین بیان است؛ گفته می شود که شیرین بیان برای رفع برخی مشکلات گوارشی مانند سوزش معده مناسب است. این گیاه به تشکیل مخاط های پوشاننده دیواره معده کمک و از معده در برابر شیره های گوارشی محافظت می کند.

بهتر است این گیاه دارویی به صورت دم نوش در زمانی مصرف می شود که موادغذایی خورده شده به سمت مری و حلق برگشت (ریفلاکس) کرده باشد.

خاصیت سم زدایی ترب سیاه نیز معروف است و مصرف آن به ویژه پس از صرف غذاهای سنگین می تواند به رفع انواع مشکلات گوارشی مانند نفخ، سوزش معده و حالت تهوع کمک کند.

البته باید روزانه مقدار کمی از آن را مصرف کرد به این صورت که در هر بار مصرف تنها یک میلی لیتر از آب ترب سیاه را میل کرد و بیشتر از شش بار در روز آن را مصرف نکرد.

کنگر فرنگی یا آرتیشو نیز برای رفع مشکلات گوارشی مورد توصیه کارشناسان تغذیه است؛ برگ خشک کنگر فرنگی را نیز می توان به صورت دم نوش و سه بار در روز مصرف کرد.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 101456
بازدیدها: 177

پاسخی بگذارید »