پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تغییرات جدید در نام‌گذاری مقاطع تحصیلی/تابلوهای تمامی مدارس کشور تغییر می‌کند

danesheroz خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
تغییرات جدید در نام‌گذاری مقاطع تحصیلی/تابلوهای تمامی مدارس کشور تغییر می‌کند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: براساس مصوبه هشتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، عناوین جدید دوره ها و پایه های تحصیلی مشخص شد

مهدی نویدادهم ، با اشاره به مصوبه هشتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار کرد: در این جلسه که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های جاری مطرح و در زمینه برنامه ریزی و تبیین جدول زمانی پایه اول متوسطه و پایه سوم متوسطه اول بحث و گفت‌وگو شد.

 

وی ادامه داد: عناوین دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی نظام جدید آموزشی در این جلسه به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید.

 

۶ ساله اول؛ ابتدایی و ۶ ساله دوم؛ دبیرستان

 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: براساس این مصوبه پایه های تحصیلی از پایه اول تا پایه دوازدهم نامگذاری شد که ۶ پایه اول تا ششم در دوره ابتدایی و ۶ پایه هفتم تا دوازدهم در دوره متوسطه مستقر خواهد شد.

 

نوید ادهم خاطرنشان کرد: از نظر نام مدرسه نیز عنوان دبستان برای شش ساله اول و عنوان دبیرستان برای شش ساله دوم انتخاب شد که برای سه سال پایانی دوره متوسطه در رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش نام هنرستان انتخاب شد.

 

وی با بیان اینکه تابلوی مدارس باید براساس مصوبه جدید نامگذاری شود، گفت: دوره دوازده ساله تحصیلی به دو دوره ابتدایی و متوسطه و هر دوره به دو دوره سه ساله تقسیم می شود.

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۸
کد خبر : 21732
بازدیدها: 403

پاسخی بگذارید »