شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تغییرات اساسی در کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی سال اول متوسطه

danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
تغییرات اساسی در کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی سال اول متوسطه

دانش روز ،معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی در پایه اول متوسطه تحولات اساسی پیدا می‌کنند

به‌گزارش خبرنگار اجتماعی دانش روز ، معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب‌های زبان انگلیسی و عربی در پایه اول متوسطه تحولات اساسی پیدا می‌کنند.

ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که: “برای ورود به ساختار جدید نظام آموزش‌ و ورود دانش‌آموزان پایه ششم به پایه اول متوسطه اول چه تدابیری اندیشیده‌اید؟”، اظهار داشت: از سال تحصیلی جدید نظام آموزشی به دو دوره ۶ساله، یعنی ۶ سال ابتدایی و ۶ سال دبیرستان تقسیم می‌شود.

وی افزود: در دوره ابتدایی شاهد دو دوره ۳ساله و در دوره دبیرستان شاهد مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم خواهیم بود که کتاب‌های درسی این دانش‌آموزان مبنی بر برنامه درسی ملی تنظیم می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه محتوای کتاب‌های درسی در پایه اول متوسطه اول یا همان اول راهنمایی سابق تألیف و برخی کتاب‌ها چاپ شده‌اند، بنابراین از بابت کتاب‌های درسی دغدغه‌ای نداریم.

سحرخیز بیان کرد: برای تمام دبیران دوره متوسطه اول در طول تابستان دوره آموزشی ضمن خدمت برگزار خواهیم کرد که تا پایان تابستان این دبیران برای تدریس کتاب‌های جدید به حداکثر صلاحیت‌ها رسیده‌اند.

خبرگزاری تسنیم

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۶
کد خبر : 22831
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »