پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تغذیه دانش‌آموزان پیش از کنکور مهم است

danesheroz2 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
تغذیه دانش‌آموزان پیش از کنکور مهم است

دانش روز: رتبه نخست گروه انسانی کنکور سال ۱۳۹۱ تغذیه دانش‌آموزان را پیش از کنکور مهم دانست و اظهار کرد: اگر مدیریت، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دانش‌آموز مناسب باشد و فرد تمام تلاش خود را انجام دهد، کنکور برایش سخت نمی‌شود.

به گزارش دانش روز، در ادامه اقدامات تحولی در آموزش و پرورش و ایجاد زمینه برای نزدیک کردن دانش‌آموزان به موفقیت در کنکور، به سراغ یکی از دانش‌آموزان موفق کنکور سال ۱۳۹۱ در رشته روانشناسی بالینی دانشگاه تهران رفتیم.

فاطمه فتاحی، دارای رتبه نخست گروه انسانی کنکور سال ۱۳۹۱  با اشاره به توصیه خود درباره نحوه درس خواندن دانش‌آموزان برای قبولی در کنکور سال ۱۳۹۲، اظهار کرد: در این روزهای آخر و نزدیک به برگزاری کنکور، دانش‌آموزان باید بیشتر سعی کنند به رفع اشکال مطالبی که قبلا در آن درس‌ها مشکل داشتند، بپردازند.

وی با اشاره به اینکه تست زدن و کتاب‌های کمکی می‌تواند در موفقیت دانش‌آموزان موثر باشد، ادامه داد: تست زدن برای تثبیت موضوع است و اینکه دانش‌آموزان اشکال کار خود را در درس خواندن بفهمند.

رتبه نخست گروه انسانی کنکور سال ۱۳۹۱ با بیان اینکه خودم نسبت به تغذیه شب کنکور حساسیتی نداشتم، افزود: بهتر است برای تعیین کردن تغذیه دانش‌آموزان در هفته‌های کنکور و شب قبل از کنکور به یک متخصص تغذیه مراجعه و لیست غذایی دانش‌آموزان را برایشان تهیه کرد.

فتاحی در خاتمه تصریح کرد: فرایند کنکور یک ماراتن نفس‌گیر است و سخت دیدن یا آسان دیدن آن بستگی به روحیه‌ای دارد که دانش‌آموز با آن روحیه وارد جلسه آزمون می‌شود. اگر مدیریت، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دانش‌آموز مناسب باشد و فرد تمام تلاش خود را انجام دهد، کنکور برایش سخت نمی‌شود.

منبع: پانا

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۰
کد خبر : 31697
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »