شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فانی در جلسه رای اعتماد مجلس:

تعیین تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی و حل دغدغه معیشت معلمان

danesheroz1 آبان ۵, ۱۳۹۲ ۰
تعیین تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی و حل دغدغه معیشت معلمان

دانش روز: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اعلام اولویتهای کاری خود در این وزارتخانه گفت: معلم رکن اصلی آموزش و پرورش است، هیچ معلمی نباید دغدغه معیشت داشته باشد به همین دلیل است که ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، توسعه مشارکت در آموزش و پرورش، مدیریت بر منابع این وزارتخانه و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی را در اولویت برنامه های خود قرار داده ام

 به گزارش دانش روز، علی اصغر فانی صبح یکشنبه با حضور در جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس با بیان این مطلب گفت: یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش تامین زیرساختهای منابع انسانی کشور است. در مدارس است که فردای جوامع ساخته می شود و بنده با ۴۳ سال تجربه مستقیم در آموزش وپروش و  طی همه مراحل از معلمی تا مدیریت های خرد و کلان استانی وستادی، درصدد ساماندهی نیروی انسانی برای تربیت نیروی انسانی متعهد و متدین به نظام اسلامی هستم.

وی با بیان اینکه آموزش وپرورش باید به سمت یادگیری خلاق به جای تکیه بر حافظه برود، افزود: تقویت قوه کشف حل مسائل علمی، ایجاد عادت رفتار اجتماعی متناسب با شئون جامعه اسلامی و ایرانی و تقویت باورهای دینی و مذهبی، آموزش مهارتها و حرفه های مورد نیاز جامعه از جمله وظایف اصلی این وزارتخانه است و اینها همه میسر نمی شود مگر آنکه توجه اصلی معطوف به معلم باشد.

معلم نباید دغدغه معیشت داشته باشد

به گفته فانی، معلم رکن اصلی آموزش است، چرا که معلم می تواند با دانش و رفتار خود بیشترین تاثیر را بر شاگردانش داشته باشد. بنابراین همه  تلاش ما در آموزش و پرورش باید معطوف به معلم باشد تا انگیزه آنها را در مسائل مختلف بالا برود و آنها بدون داشتن دغدغه معیشت همه زمان و زندگی خود را در خدمت دانش آموزان بکار بگیرند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت افزایش شایستگی ها و مهارتهای حرفه ای برای تدریس و داشتن دانش مرتبط تصریح کرد: برای داشتن و نگه داشتن معلمان شایسته که در حال حاضر در مدارس ما نیز فراوان حضور دارند ،نیازمند مراکزی برای تربیت معلم و ضمن خدمت معلمان هستیم که با تاسیس دانشگاه فرهنگیان و توسعه آن امید است که زمینه تحول در آموزش و پرورش فراهم شود.

وی به نقش آموزش و پرورش در توسعه فرهنگ عمومی کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری گمان می کنند که دستگاههایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی و یا شهرداری ضامن توسعه فرهنگ عمومی کشور هستند. این در حالی است که همه فرزندان ما ساعتهای زنده خود را در مدارس می گذرانند. آموزش و پرورش یکی از متولیان فرهنگ عمومی است و باید با دستگاههای فرهنگی کشور همکاری و تعامل بیشتری داشته باشد.

به گفته فانی، در حال حاضر مشکلات زیادی همچون مدارس تیزهوشان، امور تربیتی، ورزش، هنر، کتابهای درسی، دانش آموزان استثنایی و … وجود دارد و امیدوارم به کمک کمیسیونها و همکاری نمایندگان مجلس، این مشکلات حل شود.

وی ضمن تقدیر از اعتماد رئیس جمهور گفت: مشکلات آموزش و پروش حل نمی شود مگر با عزم ملی و پشتیبانی ملت، دولت و مجلس .

ارتقای کیفیت مدارس دولتی در اولویت است

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عنوان کرد:راهبرد اصلی آموزش و پرورش کشور ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش است و در همین راستا ارتقای کیفیت مدارس دولتی را در دستور کار دارم. دانش آموزان امروز در حدود دو سوم دانش آموزانی است که در گذشته داشته ایم. امروز تجهیزات آموزشی خوبی در اختیار داریم و می توان راهبرد کیفیت بخشی مدارس دولتی را به سرانجام برسانیم.

وی به اولویت هایش در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی آموزش وپرورش، توسعه مشارکت در آموزش و پرورش، مدیریت بر منابع آموزش و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی به ترتیب از مهمترین اولویت های کاریم در صورت کسب رای اعتماد و وزیر شدنم است.

پاسخ فانی به تعیین تکلیف معلمان شرکتی

فانی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف معلمان شرکتی با توجه به کمبود ۶۰ هزار معلم در آموزش و پرورش گفت: استخدام مربیان پیش دبستانی قانون مصوب مجلس است و امیدوارم تا قبل از انقضای مهلت قانونی مجلس بتوانم این نیروها را ساماندهی کنم و این قانون را به سرانجام برسانم.

وی درباره عدم پرداخت حقوق مهرماه معلمان نیز گفت: تا آنجا که در جریان هستم این حقوق پرداخت شده است، اما باز هم پس از جلسه رای اعتماد این موضوع را پیگیری می کنم.

 

یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 69760
بازدیدها: 450

پاسخی بگذارید »