شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعویق در بررسی تحریم‌ های جدید علیه ایران

danesheroz1 مهر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
تعویق در بررسی تحریم‌ های جدید علیه ایران

دانش روز: با توجه به تحولات اخیر در روابط دو کشور، نمایندگان سنای آمریکا تصمیم گرفتند بررسی تحریم‏‎های جدید علیه ایران را فعلاً مسکوت بگذارند

به گزارش دانش روز، در حالی که قرار بود دور جدیدی از تحریم‎ها که بخش نفت ایران را هدف قرار دهد مورد بررسی قرار گیرد، سنای آمریکا بامداد امروز تصمیم گرفت آن را به پس از گفتگوهای گروه ۵+۱ با ایران در ژنو موکول کند.

نمایندگان ایران و گروه ۵+۱ دو هفته دیگر در ژنو دیدار می‌کنند تا در مورد برنامه اتمی و پیشنهادهای ارائه شده در این مورد، به گفت‌وگو بنشینند.

طبق تصمیمی که دو ماه پیش اتخاذ شد بود، قرار بود طرحی در ماه سپتامبر در کنگره به رای گذاشته شود که هدف آن، کاهش مجدد صادرات نفت ایران به میزان یک میلیون بشکه در روز در مدت یک سال است.

به گزارش رویترز، باب کورکر- سناتور جمهوری خواه- اعلام کرد: “در این مورد که آیا الان بهترین زمان ممکن (برای بررسی تحریم‌های جدید) است، وقتی گفت‌وگوهای جدید در راه‌اند، بحث‌هایی صورت گرفت.”

این عضو کمیته روابط خارجی همچنین گفت اکثر نمایندگان کنگره “عمیقا به ایران تردید دارند و طرفدار تحریم‌های بیشتر اند.”

با این حال سناتورهای آمریکایی تصمیم گرفته‌اند در شرایط فعلی تحریم‌های بیشتری را بررسی یا تصویب نکنند.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته گفته بود: مایل است در بهترین فضای ممکن به استقبال مذاکرات ژنو برود.

بر اساس این گزارش برخی منابع در درون کنگره گفته‌اند: دولت اوباما کنگره را تحت فشار قرار داده است تا از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۷
کد خبر : 63973
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »