چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعطیلی ۲۰ روزه دانشگاه پیام‌نور و سرگردانی دانشجویان

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
تعطیلی ۲۰ روزه دانشگاه پیام‌نور و سرگردانی دانشجویان

دانش روز: دانشگاه پیام‌نور از امروز پنجم مرداد ماه به مدت ۲۰ روز مراکز دانشگاهی خود را تعطیل کرده و هیچ‌گونه مسئولی تاکنون پاسخگوی عدم اطلاع رسانی و مدت زمان طولانی این تعطیلی نیست

به گزارش دانش روز،  دانشگاه پیام نور هر روز فربه‌تر می‌شود و به نیروهای اداری و آموزشی و دانشجویان آن افزوده می‌شود؛ اما همچنان خبری از نظم و احترام به حقوق دانشجو به چشم نمی‌خورد.

 در حالی که در ماه مبارک رمضان و در فصل تابستان قرار داریم، یک اتفاق نادر و جالب صدای بیشتر دانشجویان دانشگاه پیام نور را درآورده است اما آنها تریبونی رساتر از رسانه برای رساندن مشکلات به گوش مسئولان ندارند.

 از صبح امروز پنجم مردادماه روی تمامی درب‌های این دانشگاه در تهران و روی کاغذ بسیار کوچکی تایپ شده است؛ «دانشگاه از تاریخ ۵ مرداد لغایت ۲۵ مردادماه تعطیل است.»

 تعطیلی ۲۰ روزه برای یک مرکز دانشگاهی کشور و در حالی که هزاران دانشجو هر روز برای امور خود به آن مراجعه می‌کنند در هیچ جایی سابقه ندارد و تنها بابت تعطیلات تابستانی تعطیلی یک هفته‌ای رایج و وجود داشته اما ظاهرا در دانشگاه پیام نور این روش متفاوت است.

 این تعطیلی در حالی انجام می‌شود که هیچ‌گونه اطلاع رسانی از سوی این دانشگاه برای دانشجویان انجام نشده و نه در سایت این دانشگاه و نه در اخبار ارائه شده هیچگونه اطلاعی مبنی بر تعطیلی وجود ندارد.

 حتی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور هیچگونه اطلاعیه‌ای برای رسانه‌ها ارسال نکرده که این دانشگاه در چه تاریخ‌هایی تعطیل خواهد بود. از طرفی هم نیم نگاهی به سایت مرکزی این دانشگاه و واحدهای تابعه نشان می‌دهد که خبری مبنی بر تعطیلی در تاریخ‌های فوق وجود ندارد.

 این نابسامانی تا جایی پیش رفته که روابط عمومی این دانشگاه پاسخگوی این موضوع نیست و تلفن‌های دانشگاه به شماره ۶۹-۲۲۴۴۲۰۶۰(۰۲۱) و سایت‌های متعدد مرتبط با دانشگاه پیام نور به حالت تعطیل درآمده‌اند.

 سایت مرکزی دانشگاه پیام نور به نشانی pnu.ac.ir هم در بخش اطلاعیه‌ها از فروردین ماه امسال به روزرسانی نشده و در بخش اخبار هم هیچ‌گونه خبری مبنی بر تعطیلی ۲۰ روزه این دانشگاه به چشم نمی‌خورد.

 همچنین در سایت واحد غرب تهران و واحد تهران مرکز به نشانی The.gharb.pnu.ac.ir هم هیچگونه اطلاع رسانی درخصوص تعطیل شدن امور آموزشی دانشجویان به مدت ۲۰ روز به چشم نمی‌خورد.

  حسن زیاری، رئیس دانشگاه پیام نور نیز از صبح امروز پاسخگوی تلفن خود جهت این موضوع نیست و هنوز تکلیف دانشجویانی که پشت درب‌های بسته این دانشگاه جهت انجام امور دانشجویی حضور دارند، روشن نیست.

 امید است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر چه سریعتر به این موضوعات رسیدگی و در جهت احقاق حقوق دانشجویانی که هر کدام از حقوق شهروندی در این جامعه برخوردار هستند، اقدام کند.

منبع:پانا

 

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۲
کد خبر : 43195
بازدیدها: 362

پاسخی بگذارید »