یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعطیلی زنگ ورزش مدارس در شرایط اضطرار هوا

danesheroz1 مهر ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تعطیلی زنگ ورزش مدارس در شرایط اضطرار هوا

دانش روز: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، از تعطیلی زنگ ورزش مدارس در صورت قرار گرفتن هوای پایتخت در شرایط اضطرار خبر داد و گفت: تعطیلی زنگ ورزش مدارس، راه حل منطقی نیست بلکه باید راهکارهای پیشگیرانه را مدنظر قرار داد

 به گزارش دانش روز، دکتر معصومه ابتکار در حاشیه مراسم معارفه معاون جدید آموزشی و مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه قطعا بارندگی هوا می‌تواند به کاهش آلودگی کمک کند، اظهار کرد: بحث ریزگردها آسیبهای جدی را به طبیعت وارد کرده است و اگر دستگاههای اندازه‌گیری در شهرهای بزرگ به شرایط اضطرار برسند و سازمان هواشناسی نیز این موضوع را اعلام کند موضوع تعطیلی زنگ ورزش مدارس مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: طرح جامع کاهش آلودگی هوا مدنظر سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و برای قانونی شدن این طرح شرایطی را مدنظر قرار داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم این طرح را به مجلس ببریم.

ابتکار در پاسخ به کشتن یکی از محیط بانان در روزهای گذشته تصریح کرد: باید تلاشمان بر این باشد که تیراندازی اتفاق نیافتد و در این خصوص به صورت جدی پیگیر موضوع خواهیم بود و سازمان حفاظت از محیط زیست در برخورد با شکارچیان غیرمجاز به شدت و با جدیت عمل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه حیات وحش کشور یکی از سرمایه‌های ملی است که طی سالیان گذشته آسیب‌دیده است گفت: باید بتوانیم حیات وحش را با توجه به خشکسالی موجود در کشور بازسازی کنیم و به سطح متعادلی برسانیم تا گونه‌های ما در لیست قرمز قرار نگیرند.

معاون رئیس جمهوری همچنین در مورد راه‌اندازی صندوق ملی محیط زیست گفت: برای اعتبار اولیه این صندوق ۷۵۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است و هرچند که این مبلغ رقم ناچیزی است اما برای شروع کار مناسب است

منبع:مهر

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۱
کد خبر : 68138
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »