یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعرفه یکسان مکالمات تلفن همراه: ۵۱۵ ریال

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از یکسان سازی نرخ تعرفه مکالمه تلفن های همراه خبر داد

به نقل از واحد مرکزی خبر؛ آقای سبوحی  گفت: نرخ پایه تعرفه مکالمات تلفن همراه در هر دقیقه به طور یکسان ۵۱۵ ریال پیشنهاد شده است.

وی افزود: با این تعرفه دیگر مکالمات شهری ، بین شهری ، جابجایی ، صبح و یا بعدازظهر نداریم.

سبوحی با بیان این که این ۵۱۵ ریال به عنوان رقم پایه خواهد بود، گفت: اپراتورها می توانند حداکثر تا۲۰ درصد بالاتر از این رقم ، خدمات خود را ارائه کنند.

وی افزود: اپراتورها همچنین می توانند بر اساس شرایط رقابتی ، بسته های تشویقی و یا تخفیف های مورد نظر را در ساعات مختلف شبانه روز اعمال کنند.

سبوحی گفت: به نظر می رسد این یکسان سازی هم به نفع مشترکان خواهد بود و هم اپراتورها می توانند رقابت بهتری داشته باشند.

وی درباره زمان ابلاغ این مصوبه نیز گفت: این موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات مطرح شده است و احتمالا ً در یکی دو هفته آینده برای اجرا ابلاغ می شود.

سبوحی با بیان این که تعرفه های اعلام شده برای سیم کارت ها دائمی است، افزود: تعرفه سیم کارت های اعتباری، ۵۰ درصد بالاتر است، زیرا بخش عمده ای از بازار تلفن ها اعتباری است که بر این اساس تعرفه های آن پرداخت می شود.

وی راحتی مردم، رقابت سالم و نظارت بهتر بر عملکرد اپراتورها را از ویژگی های یکسان سازی نرخ تعرفه اعلام کرد.

سبوحی گفت: ساختار منطقه بندی شهری و بین شهری، تا حدودی فضای شماره گذاری موبایل کشور را با محدویت مواجه می کند که با این روش می توانیم محدودیت ها را برداریم.

وی گفت: تعرفه کنونی یک دقیقه مکالمه شهری مشترکان همراه اول ۴۴۷ ریال ، برای بین شهری ۷۶۰ ریال و هزینه جابجایی مشترکان این اپراتور علاوه بر هزینه مکالمه ۸۹ ریال است.

وی به تعرفه مکالمات اپراتور دوم اشاره کرد و گفت: سقف تعرفه مکالمات مشترکان ایرانسل برای هر دقیقه ۶۲۵ ریال است که اپراتور به علت حفظ شرایط رقابتی ، این تعرفه را کمتر و ۴۴۹ ریال را اعمال می کند.

سبوحی تعرفه مکالمات مشترکان اپراتور سوم در هر دقیقه را ۵۹۹ ریال بیان کرد و افزود: اپراتور همین تعرفه را اعمال می کند.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۴
کد خبر : 13190
بازدیدها: 154

پاسخی بگذارید »