سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعداد روزنامه های استان البرز افزایش می یابد

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
تعداد روزنامه های استان البرز افزایش می یابد

دانش روز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز رهاورد سفر معاون فرهنگی مطبوعاتی کشور به این استان را افزایش تعداد امتیاز ایجاد روزنامه ها دانست

به گزارش دانش روز، مجتبی ابراهیمی در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که در سالن شهدای دولت برگزار شد، ضمن اشاره به تحولات منطقه و کشتار دردناک مردم قاهره، پاکستان، سوریه و… که به صورت زنده و مستقیم از بستر رسانه ها پخش می شود؛ وجود جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری را نعمت بزرگی برای کشور دانست و بیان کرد: قطعاً با جانی که همکاران شما اهالی رسانه بر کف دست می گذارند این تصاویر به ثبت می رسد و این خود حاکی از شأن و جایگاه خبرنگاران است.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از پایه های اصلی انعکاس خبر مستدل و مستحکم بودن آن است تا هیچ تکذیبی در آن ایجاد نشود و این رسالتی است که خبرنگاران باید دنبال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری به سفر معاون فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان و همزمان با افتتاح سرای روزنامه نگاران اشاره کرد و گفت:این سفر با رهاوردی که برای مطبوعات این استان داشت موجب شد تا مجوز انتشار  اولین روزنامه و اولین دو روزنامه محلی استان البرز ( پیام آشنا و پیام سپیدار) صادر شود.

ابراهیمی خبر داد: بر همین اساس افزایش تعداد روزنامه ها در نوبت قرار گرفته و قطعاً محقق خواهد شد.

آزمایش عدم اعتیاد در آیین نامه حرفه خبرنگاری به تصویب رسیده است

وی در بخش دیگری در خصوص ابراز گلایه برخی از خبرنگاران مبنی بر انجام آزمایش عدم اعتیاد نیز گفت:  نداشتن سوء پیشینه و اعتیاد از جمله مقرراتی است که در آیین نامه حرفه خبرنگاری تدوین رسیده است و در کمیسیون فرهنگی در لیست طرح در مجلس شورای اسلامی قرار دارد بنابراین هیچ دستگاهی به شخصه اظهار نظر نداشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: برای همه مشاغل احترام قائل هستیم ولی به جهت حساسیت شغل خبرنگاری خبرنگاران خود باید حامی حقوق خود باشند و با همراهی زمینه های ساماندهی فعالیت های مطبوعاتی را در استان فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه این آزمایش ارتباطی به هدیه روزخبرنگار ندارد، عنوان کرد: با کارت صنفی که برای خبرنگاران پس از انجام مراحل قانونی انجام می شود این قشر می توانند حتی با ارائه کارت صنفی همکار بازداشت شده خود را آزاد کنند و برای دریافت وام و…به مشکلی برخورد نکنند و قطعاً به نفع جامعه خبری خواهد بود.

این مسئول در پایان از زحمات استاندار البرز جهت تمهید برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی استانداری در خصوص پیگیری موضوع و تشکیل جلسات شورای اطلاع رسانی به این منظور قدردانی کرد و  این مراسم را حاصل کار گروهی دانست.

 

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۸
کد خبر : 51021
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »