جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

تعامل آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج با حوزه های علمیه

danesheroz1 دی ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
تعامل آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج با حوزه های علمیه

دانش روز: در راستای تحقق فراگیر منشور همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در جهت تعلیم و تربیت اسلامی کمیته همکاری در محل دفتر امام جمعه محمدشهر برگزار شد

به گزارش دانش روز، دراین جلسه فرامرزی سرپرست آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج ضمن تقدیر و تشکر از تعامل خوب و سازنده حوزه های علمیه و دفاتر ائمه جمعه شهرهای کرج و محمدشهر و ماهدشت با مدیریت این ناحیه گفت: تعداد ۱۳ مدرسه در طرح امین و روشنا با همکاری و تعامل حوزه های علمیه در نظر گرفته شده و هر چهارشنبه روحانی به این مدارس اعزام می شوند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: با همکاری حوزه های علمیه و تعامل سازنده با ائمه جمعه و با حضور روحانیون در مدارس شاهد رونق بیشتری را با حضور روحانیون در مدارس شاهد خواهیم بود.

IMG_0231

در این جلسه همچنین حاج آقا منطقی امام جمعه ماهدشت در سخنانی ضمن تقدیر از همکاری سازنده مدیریت ناحیه ۳ کرج با حوزه های علمیه گفت: نوع همکاری و ضرورت ارتباط حوزه های علمیه با آموزش و پرورش باید شکل منسجم و منظمی داشته باشند و آموزش علم باید در کنار تعلیم دین برگزارشود.

امام جمعه ماهدشت افزود: تمام مدارس شهر ماهدشت از وجود روحانی به صورت مستمر بهره مند بوده، هر هفته شاهد تشکیل ۱۵۰ الی ۲۰۰ جلسه دینی در این مدارس هستیم و در همه مدارس این شهر نماز جماعت برگزار می شود.

IMG_0233

همچنین حجت الاسلام الهی امام جمعه محمدشهر هم در سخنانی تشکیل کمیته همکاری آموزش و پرورش و حوزه های علمیه را برای ارائه راهکار عملی برای حضور روحانیون در مدارس مفید دانسته، گفت: تشکیل جلسات مذهبی در مدارس و اعزام روحانی برای شرکت در این برنامه ها از اولویت کاری ستاد نماز جمعه محمدشهر است.

امام جمعه محمدشهر در پایان اضافه کرد: برای شرکت مستمر دانش آموزان در نمازجمعه و معرفی دانش آموزان قاری، موذن و مکبر و… به ستاد های نماز جمعه برنامه های ویژه ای خواهیم داشت.

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۸
کد خبر : 85956
بازدیدها: 312

پاسخی بگذارید »