پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ادامه بحران در سرزمین فراعنه:

تظاهرات سراسری اخوان در شهرهای مختلف مصر

danesheroz1 شهریور ۸, ۱۳۹۲ ۰
تظاهرات سراسری اخوان در شهرهای مختلف مصر

دانش روز: تظاهرات سراسری طرفداران اخوان المسلمین در شهرهای مختلف مصر و کشته و زخمی شدن ۲۳ نفر از طرفداران اخوان در پورت سعید از جمله خبرهای مصر به شمار می رود

به گزارش دانش روز،  برخی از شهرهای مختلف مصر امروز به دعوت گروه اخوان المسلمین این کشور شاهد تظاهرات علیه دولت موقت مصر بود. این تظاهرات در شهرها و استان هایی همچون الجیزه، اسکندریه، قاهره، دمنهور و پورت سعید برگزار شد.

بنا بر اعلام تلویزیون مصر، طرفداران و اهالی استان الجیزه در مقابل مسجد الاستقامه با یکدیگر درگیر شدند. همچنین در استان المنصوره نیز نیروهای امنیتی مصر برای متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک آور روی آوردند.

نیروهای امنیتی مصر برای جلوگیری از تشدید اعتراضات طرفداران اخوان المسلمین و محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده این کشور، تمام راه های منتهی به میدان رابعه العدویهف النهضه و مصطفی محمود را بستند.

در اسکندریه نیز نیروهای امنیتی مصر پنج نفر از اعضای اخوان المسلمین را که با خود گلوله های ساچمه ای و کوکتل مولوتف حمل می کردند بازداشت کردند.

العربیه نیز گزارش داد که اهالی پورت سعید و طرفداران اخوان المسلمین با یکدیگر درگیر شده اند که بر اثر این درگیری یک نفر از حامیان اخوان المسلمین کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.

منبع:مهر

جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۵
کد خبر : 55622
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »