جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصویب کاهش یارانه نقدی یا تعداد دهک‌های دریافتی در کمیسیون تلفیق

28 danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
تصویب کاهش یارانه نقدی یا تعداد دهک‌های دریافتی در کمیسیون تلفیق

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از تصویب پیشنهادی در این کمیسیون خبر داد که در صورت تصویب نهایی آن یارانه نقدی پرداختی به مردم کاهش می یابد یا این که برخی دهک ها از دریافت یارانه محروم می شود

به گزارش خبرگزاری پانا، جعفر قادری روز شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد: با تصویب کمیسیون تلفیق یارانه پرداختی به هر فرد در هر ماه نباید بیشتر از عملکرد بهمن ماه سال ۹۱ باشد.

وی افزود: سهم یارانه پرداختی به مردم در سال ۹۲ معادل ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که اگر ۱۰ درصد از سهم دولت یا سهم تولید نیز به آن اضافه شود کل اعتبار پرداختی به عنوان یارانه ۲۷ هزار میلیارد تومان می شود.

قادری افزود: بنابراین اگر قرار باشد بر مبنای سال قبل به هر فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان ماهانه پرداخت شود این پول به همه دهک ها نمی رسد لذا باید برخی دهک ها را حذف کرد یا این که یارانه نقدی پرداختی به مردم را کاهش داد.

وی ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق کل بودجه هدفمندی یارانه ها در سال ۹۲، ۵۰ هزار میلیارد تومان است که باید در طی ۱۲ ماه اختصاص داده شود و هرگونه جابجایی در ردیف ها ممنوع است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: با تصویب بخش هزینه ای هدفمندی یارانه ها و طبق قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه ۱۰ درصد از بوده هدفمندی معادل ۵ هزار میلیارد تومان باید برای بخش بهداشت و سلامت اختصاص یابد.

وی افزود: ۵۰ درصد از بودجه هدفمندی یارانه ها معادل ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای توزیع نقدی بین خانوارها، ۳۰ درصد معادل ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به بخش تولید و ۲۰ درصد معادل ۹ هزار میلیاردتومان برای کمک به بودجه دولت اختصاص می یابد.

قادری اضافه کرد: همچنین دولت می تواند تا ۱۰ درصد از اعتبارات بخش تولید و بخش مربوط به سهم دولت را به بخش توزیع یارانه نقدی اختصاص دهد.

وی با بیان این که عملکرد هدفمندی یارانه ها در سال ۹۱، ۴۲ هزار میلیارد تومان بوده است گفت: بودجه هدفمندی یارانه ها برای توزیع نقدی بین خانوارها با احتساب ۱۰ درصد اضافی که از بخش تولید یا سهم دولت اضافه می شود معادل ۲۷ هزار میلیارد تومان خواهد بود که بر این اساس اگر قرار باشد مانند سال ۹۱ به هر فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت شود این بودجه به همه افراد نخواهد رسید و مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: اگر قرار باشد مانند سال ۹۱ به هر فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت شود باید دو یا سه دهک از دریافت یارانه نقدی محروم شوند.

وی با خاطرنشان کردن مشکلاتی که اجرای این مصوبه ایجاد خواهد کرد گفت: احتمال دارد برای بررسی بیشتر این پیشنهاد دوباره در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و در آن تجدید نظر شود.

قادری گفت: با تصویب بخش دیگری از لایحه بودجه سال ۹۲ سازمان امور مالیاتی می تواند بخشی از امور اجرایی خود به جز دادرسی مالیاتی و عملیات اجرایی وصول مالیات را به بخش غیردولتی واگذار کند.

وی افزود: با تصویب بند دیگری از لایحه بودجه سازندگان مجتمع های بیشتر از صد واحدی مکلف می شوند یا خود واحدهای آموزشی را در این مجتمع ها احداث کنند و یا این که هزینه آن را به وزارت آموزش و پروری پرداخت کند.

قادری ادامه داد: براساس بند دیگری از لایحه بودجه ۹۲ که به تصویب اعضای این کمیسیون رسید افرادی که کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده و از کار افتاده شده اند می توانند کسری زیر ۱۰ سال خود را به صورت یکجا پرداخت کنند و از مزایای بازنشستگی استفاده نمایند.

وی از تصویب بند دیگری از لایحه بودجه ۹۲ خبر داد که براساس آن برای تامین جهیزیه ۵۰ هزار دختر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق سازمان مناطق آزاد مکلف است که ۱۰ میلیارد تومان را برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص دهد.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
کد خبر : 14738
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »