چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصویب ضوابط فروش سیم کارت‌ های خارجی در کشور

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
تصویب ضوابط فروش سیم کارت‌ های خارجی در کشور

دانش روز: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ضوابط فروش سیم کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور را تصویب کرد

 به گزارش دانش روز، با افزایش تقاضا برای خرید سیم‌ کارت‌ های تلفن‌همراه خارجی در کشور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ضوابط و دستورالعمل فروش سیم‌کارت‌های تلفن‌همراه خارجی در داخل کشور را تصویب کرد.

این مصوبه در راستای حمایت از حقوق مشترکان و افزایش رضایت آنها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات فنی و امنیتی احتمالی ناشی از فروش سیم‌کارتهای خارجی و ضابطه‌مند شدن فعالیت عاملان فروش و امکان کنترل و نظارت برفعالیت آنها تدوین و تصویب شد.

براساس این مصوبه، فروشندگان سیم‌ کارت‌ های تلفن‌همراه خارجی در کشور برای ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی شرکتهای خارجی صادرکننده سیم‌کارت‌ باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مجوز دریافت کنند.

فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای جز خدمات موضوع ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن‌ همراه خارجی در داخل کشور نبوده و فروش سیم‌کارت‌هائی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر ثریا، اینمارست و غیره امکان ارائه خدمت دارند ممنوع است.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مدت اعتبار مجوز برای ارائه سیم‌ کارت‌ های خارجی را دو سال تعیین کرده است و متقاضی این نوع مجوز باید شرکت غیردولتی بوده و در ایران به ثبت رسیده باشد و تا پایان مدت اعتبار مجوز، ماهیت حقوقی خود را حفظ کند.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 38089
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »