دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در راستاي اقدامات خصمانه عليه ايران:

تصویب تحریم‌ جدید کنگره آمریکا علیه بخش نفت

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
تصویب تحریم‌ جدید کنگره آمریکا علیه بخش نفت

دانش روز: آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه لایحه تحریم‌های جدیدی علیه بخش نفت و دیگر صنایع ایران را تصویب کرد

به گزارش دانش روز،  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه لایحه تحریم‌های جدیدی علیه بخش نفت و دیگر صنایع ایران را تصویب کرد.

این لایحه با ۴۰۰ رای مثبت و ۲۰ رای منفی تصویب شد.

براساس این گزارش، این لایحه برای اجرایی شدن، نیازمند تأیید سنا و شخص باراک اوباما است.
مجلس نمایندگان آمریکا این لایحه تحریم‌ها علیه ایران را در حالی تصویب کرد که دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا از آن نگران است که چنین اقداماتی باعث تضعیف تلاش برای حل موضوع هسته‌ای تهران در آستانه روی کار آمدن یک رئیس‌جمهور جدید و همچنین در آستانه مذاکرات هسته‌ای جدید با ایران شود.
هنوز هیچ تاریخی برای دور جدید مذاکرات ایران و شش قدرت جهان یعنی آمریکا ، روسیه ، انگلیس، فرانسه ، چین و آلمان مشخص نشده است.
در این لایحه جدید به پیروزی اخیر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ایران یا تعهد وی به بهبود روابط ایران با جهان اشاره نشده است.
آمریکا ادعا می‌کند که ایران در تلاش برای ساخت تسلیحات هسته ای است در حالیکه ایران بارها تاکید کرده که  برنامه هسته‌ای این کشور صرفا هدف تولید انرژی و اهداف تحقیقاتی را دنبال می‌کند.
با وجود تحریم‌های اعمال‌شده تاکنون چین، هند و برخی دیگر از کشورهای آسیایی همچنان به خرید میلیاردها دلار نفت ایران بطور ماهانه ادامه می دهند.
در این گزارش آمده است: در هر حال یکی از متضررین عوامل تصویب چنین لایحه‌ای خود آمریکاست زیرا به عنوان مثال اگر چین تصمیم بگیرد به درخواست آمریکا درخصوص توقف واردات نفت از ایران بی‌توجه باشد ، دولت آمریکا مجبور به قرار دادن بانک‌ها و شرکت‌های چینی در فهرست سیاه است و چنین کاری یک ضرر اقتصادی ازجمله برای آمریکایی‌هاست. گزینه دیگر نیز این است که آمریکا در برابر این تصمیم چین هیچ اقدامی انجام ندهد که در آنصورت دیگر کشورها نیز تشویق خواهند شد تحریم ها را نادیده بگیرند.
منبع:دانا

 

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 45066
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »