چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصمیم ۷۲ درصد از شهروندان البرز برای شرکت در انتخابات/ ۶۴ درصد اخبار را از طریق صدا و سیما پی گیرند

sheida92 اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
تصمیم ۷۲ درصد از شهروندان البرز برای شرکت در انتخابات/ ۶۴ درصد اخبار را از طریق صدا و سیما پی گیرند

نتایج نظرسنجی مرکز افکارسنجی مهر نشان می دهد که ۷۲ درصد شهروندان استان البرز از هم اکنون تصمیم دارند در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز افکارسنجی مهر در تازه ترین نظرسنجی تلفنی که هفته آخر فروردین ماه انجام شده است، به بررسی دیدگاه شهروندان استان البرز درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است. بر اساس این گزارش این نظرسنجی بین شهروندان ۱۸ سال و بالاتر استان البرز صورت گرفته است که در آن با بیش از ۱۵۰۰ شماره تلفن تماس گرفته شده و با ۱۲۵ نفر مصاحبه شده است. بر این اساس نتایج مرکز افکارسنجی مهر نشان می دهد:

اکثر پاسخگویان (۷۲ درصد) بیان داشته اند که ” قطعا در انتخابات شرکت خواهند کرد”. در مقابل، نزدیک ۱۰ درصد بیان داشته اند که ” قطعا شرکت نخواهند کرد”. این در حالی است که کمی بیش از ۱۸ درصد پاسخگویان نسبت به شرکت خود در انتخابات تردید داشته و یا این که هنوز تصمیم نگرفته اند.

از نظر حدود ۷۰ درصد پاسخگویان، اکثر مردم در انتخابات شرکت می کنند و تنها ۵ درصد آنان اظهار کرده اند “تعداد کمی از مردم” در انتخابات شرکت می کنند.

اکثر پاسخگویان (۶۴ درصد) از طریق صدا و سیما پیگیر اخبار مرتبط با انتخابات بوده و ۱۶ درصد نیز از رسانه های دیگر مثل روزنامه، اینترنت، ماهواره و یا از طریق خانواده، دوستان و آشنایان پیگیر اخبار مرتبط بوده اند. ۲۰ درصد افراد نیز بیان داشته اند که اخبار مربوط به انتخابات را پیگیری نمی کنند.

بیش از ۱۹ درصد پاسخگویان عنوان کرده اند “گفتگو در بین خانواده و دوستان و آشنایان” در مورد انتخابات، در حد “خیلی زیاد تا زیاد” است. نزدیک به ۱۴ درصد ” تا حدودی” و حدود ۶۵ درصد در حد ” کم تا خیلی کم” راجع به انتخابات صحبت می کنند.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲
کد خبر : 14695
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »