دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصاویر کارخانه پیشرفته ساخت اتومبیلهای فرمول یک

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
تصاویر کارخانه پیشرفته ساخت اتومبیلهای فرمول یک

دانش روز: کارخانه اتومبیل سازی مک لارن به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس خود تصاویری از گذشته و زمان حال کارخانه پیشرفته ساخت اتومبیلهای فرمول یک خود را که از یک کارخانه کوچک در حومه لندن آغاز شده را منتشر کرده است

به گزارش دانش روز، این کارخانه سازنده اتومبیلهای فرمول یک حیات خود را از یک دفتر کوچک در حومه لندن آغاز کرد اما درحال حاضر در کارخانه چند میلیون دلاری و پیشرفته که اتومبیلهای فرمول یک و سایر اتومبیلهای جاده ای خود را ساخته و آزمایش می کند ۲ هزار نفر کار می کنند.

مهندسان درحال حاضر نخستین عملیات از ابراتومبیل پی ۱ مک لارن را با قیمت ۹۶۶ هزار پوند تکمیل می کنند که قرار است سال آینده به مشتریان تحویل شود.

این شرکت فرمول یک حیات خود را از یک دفتر در حومه کوچک لندن آغاز کرد

مرکز فناوری مک لارن دربرگیرنده تأسیسات به روزی چون شبیه ساز رانندگی فرمول یک و تونل بادی است که در این  تصویر مشاهده می شود

دفتر مرکزd مک لارن که دربرگیرنده کارخانه فرمول یک است توسط معمار مشهور سر نورمان فاستر طراحی و در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد

این کارخانه دربرگیرنده تأسیسات به روز ساخت اتومبیل است که در آن میان می توان به تونل باد، شبیه سازها، مراکز تحقیق و توسعه برای تیم فرمول یک و همچنین مرکز فوق محرمانه ای که اتومبیلهای جاده ای مک لارن در آنجا ساخته می شود.

اخیرا این شرکت دو مدل اسپرت ۱۲C و ۱۲C اسپایدر را با عملکرد بالا و همچنین مک لارن P1TM به عنوان ابراتومبیل جدید خود معرفی کرد.

این شرکت دارای یک خط تولید است که در آن اتومبیلها با دست ساخته و رنگ می شوند و در یک جاده صاف آزمایش می شوند و پس از آن در آزمایش رانندگی شرکت کرده و به مشتریان تحویل داده می شود. فضای داخلی این کارخانه به قدری بزرگ است که سه جامبو جت در آن جای می گیرند اما این ساختمان اغلب از نظرها پنهان است و اثرات کربنی آن صفر است.

این مرکز ظرفیت تولید ۴۵۰۰ اتومبیل در سال را دارد و قرار است این تعداد در سال ۲۰۱۵ افزایش یابد

کارخانه مک لارن دربرگیرنده یک خط تولید است که در آن اتومبیلها با دسته ساخته می شوند

ران دنیس رئیس مک لارن اظهار داشت: نخستین و مهترین اصل مک لارن رقابت موفق در عرصه ساخت اتومبیلهای مسابقه ای به ویژه فرمول یک بوده است. اما به رغم تمام موفقیتها و دستاورهای بزرگ در مسابقات، زمانی فرا می رسد که بلوغ یک شرکت و توسعه آینده آن به گسترش فعالیتهایش مرتبط می شود.

سابقاً تبدیل یک کوه مواد خام به ابر اتومبیل مک لارن ۱۰ روز طول می کشید، اما اکنون این فرآیند با ساده تر شدن کارها حدود ۵ روز طول می کشد

پاشیدن اسپری رنگ به ۱۲C اسپایدر با دست

مهندسان درحال حاضر روی اتومبیل جدید مک لارن کار می کنند که قرار است سال آینده به مشتریان تحویل داده شود

مک لارن در سال ۱۹۶۳ توسط بروس مک لارن تأسیس شد و در سال ۱۹۶۶ تیم آن وارد مسابقات فرمول یک شد. وی در سال ۱۹۷۰ هنگام آزمایش یک اتومبیل از دنیا رفت

منبع:مهر

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴
کد خبر : 56765
بازدیدها: 393

پاسخی بگذارید »