جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصاویر سنجاقک های عاشق

danesheroz1 مهر ۹, ۱۳۹۲ ۰
تصاویر سنجاقک های عاشق

دانش روز: تصور اینکه این سنجاقکها با رنگهای شفاف و واضح در یک قرار عاشقانه به سر می برند بسیار ساده است، چرا که عکاس ایتالیایی تصویر این حشرات را درحالی ثبت کرده که دست یکدیگر را گرفته و روی یک گل استراحت می کنند

به گزارش دانش روز، تصاویر زیبایی که توسط جیزی پانیزا عکاس ۳۸ ساله اهل پالما، ایتالیا ثبت شده سنجاقکهای چشم درشت را نشان می دهد که در یک دشت سیلابی نزدیک رودخانه پو در دره پو روی یک گل استراحت می کردند.

به نظر می رسد این سنجاقکها با رنگهای شفاف و روشن خود بهترین دوست یکدیگر باشند

این سنجاقکها از مگسها، پشه ها و سایر حشرات کوچک دیگر تغذیه می کنند اما برخی از گونه های بزرگ استوایی آنها عنکبوتها را هم شکار می کند

عکاس که از دیدن ژست این حشرات شگفت زده بوده و تصویر آنها را بلافاصله پس از طلوع خورشید ثبت کرده است وی در این رابطه گفت: حالت این حشرات بسیار بامزه بود، صبح سرد و نمناکی بود و به نظر می رسید که آنها جای امنی برای نشستن یافته بودند.

براساس اظهارات عکاس قسمت بامزه ماجرا این بود که آنها دستهای یکدیگر را گرفته و گویی به ناظر می گویند که این دوست من است

جیزی پانیزا گفت که امسال در دره پو تعداد پروانه ها کاهش یافته اما تعداد سنجاقکها افزایش داشته است.

این گونه از سنجاقکها اگرچه ظاهر جذابی دارند اما گوشتخوار محسوب می شود.

بیش از ۵۵۰۰ گونه شناخته شده  از راسته سنجاقکان شناسایی شده که تعداد ۱۳۷ مورد آن در لیست قرمز گونه های در معرض خطر قرار دارند، از این تعداد ۲ مورد منقرض شده، ۱۳ مورد در حالت بحرانی انقراض بوده، ۵۵ مورد در خطر، ۳۹ مورد بدون حفاظت ، یک مورد در خطر کمتر و ۱۱ مورد بدون خطر در نظر گرفته شده ‌اند. اما وضعیت بسیار روشنی در این رابطه وجود ندارد.

منبع:مهر

سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
کد خبر : 63569
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »