پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصاویر: سفر به فضا

danesheroz اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
تصاویر: سفر به فضا

کریس هدفیلد فضانورد کانادایی، توماس مارشبرن فضانورد آمریکایی و رومن روماننکو کیهان‌نورد روسی در جنوب شهر ژزقازغان، قزاقستان فرود آمدند

کریس هدفیلد فضانورد کانادایی، توماس مارشبرن فضانورد آمریکایی و رومن روماننکو کیهان‌نورد روسی در جنوب شهر ژزقازغان، قزاقستان در ساعت ۸:۳۱ صبح به وقت محلی فرود آمدند.

تصاویر زنده تلویزیون ناسا نشان می داد که کپسول TMA-07M سایوز به آرامی به واسطه چتر نجات در دشتهای آفتابی و زیر آسمان صاف فرود آمد. هلی کوپترهای جستجو و نجات در نزدیک زمین درحال تردد بودند تا اقدامات بهبودی سریع را برای فضانوردان انجام دهند.
پس از فرود، گروه های نجات به سرعت به یاری خدمه ایستگاه فضایی که لباسهای فضایی حجیم بر تن داشته شتافتند تا به آنها کمک کنند که از دریچه باریک کپسول خارج شوند. سپس فضانوردان روی صندلیهایی که پشت خوابیده دارند قرار گرفتند تا بدن آنها پس از ۱۴۶ روز اقامت در فضا خود را با گرانش زمین تطبیق دهد.
هدفیلد در این مدت فرماندهی ایستگاه فضایی را بر عهده داشت؛ او در مدت حضورش در فضا با ثبت تصاویر جالبی از زمین تلاش کرد علاقه‌مندان فضا را با مناظری که از ارتفاع ۳۸۰ کیلومتری بالای سطح زمین قابل مشاهده بود، آشنا کند. وی همچنین با ارسال فیلم های ویدئویی، زندگی فضانوردان در بی وزنی فضا را به تصویر کشید. گزیده ای از عکس های منتشر شده از هدفیلد از سفر ۶ماه به فضا را در زیر می بینید.
 منبع :مهر
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۶
کد خبر : 19175
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »