سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

(تصاویر) رستوران روبات‌ها!

danesheroz دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

یک رستوران رباتیک در چین به ارائه خدمات غذایی شبیه داستانهای علمی – تخیلی پرداخته که در آن ۲۰ ربات به آماده‌سازی، سرو و ارائه تفریحات در رستوران کمک می‌کنند

به گزارش ایسنا، در رستوران ربات ها در استان هیلونگ‌جیانگ چین خدمات توسط رباتها برای پخت غذا، راهنمایی افراد و سرگرم کردن مشتریان در زمان غذا خوردن ارائه می‌شود.
هنگامی که یک مهمان وارد می‌شود، یک ربات راهنما بازوی مکانیکی خود را به یک سو باز کرده و می‌گوید: انسان زمینی سلام. به رستوران ربات‌ها خوش آمدید!
پس از انتخاب و سفارش غذا، رباتهای آشپز کار خود برای پخت غذا را آغاز می‌کنند.
هنگامی که غذا آماده شد، یک ربات خدمتکار که بر روی خطوط ریلی در سطح حرکت می‌کند، غذا را از آشپزخانه گرفته بر سر میز مشتری می‌آورد.
در این فرایند، غذاهای آماده شده بر روی یک نوار منتقل کننده معلق در هوا قرار گرفته و هنگامی که بشقاب به میز درست می‌رسد، بازوی مکانیکی آنرا بر روی میز قرار می‌دهد.
همچنین در زمان خوردن غذا یک ربات افراد را سرگرم می‌کند.
این رستوران از زمان افتتاح در ژوئن ۲۰۱۲ تاکنون توانسته شهرت جهانی برای خود کسب کند و محبوبیت آن رو به افزایش است.
به گفته لی هاشنگ، مهندس ارشد این پروژه، سرمایه اول برای ساخت این رستوران پنج میلیون یوآن(۵۰۰ هزار پوند) و هزینه هر ربات بین ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ یوآن(حدود ۲۰ هزار ال ۳۰ هزار پوند) بوده است.
این رباتها می‌توانند پس از یک شارژ دو ساعته، بطور مستمر برای پنج ساعت کار کنند و توسط عوامل اتاق رایانه مدیریت شوند.
قد این رباتها از ۱.۳ تا ۱.۶ متر متغیر بوده و می‌توانند بیش از ۱۶ حالت چهره را همراه با مکالمات ابتدایی برای خوشامدگویی به افراد ارائه کنند.
منوی این رستوران شامل بیش از ۳۰ نوع غذا بوده و میانگین هزینه غذا برای هر فرد چهار تا پنج پوند است.
در سال ۲۰۱۰ یک رستوان رباتیک دیگر در جینان در شمال استان شاندونگ افتتاح شد که در آن رباتهای شبیه به شخصیتهای جنگ ستارگان در اطراف غذاخوری چرخیده و غذا را بر روی یک سیستم نوار مانند ناقل به مشتریان می‌رساندند.
بیش از ۱۲ ربات در این رستوران به عنوان سرگرم‌کننده، خدمتکار، خوشامدگو و مسئول پذیرش کار می‌کنند.
شرکت Momentum Machines مستقر در سان‌فرانسیسکو سال گذشته از برنامه‌های جدید خود برای افتتاح یک رستوران زنجیره‌ای خبر داد که در آن تمام مسئولیتهای پخت غذا در آن با رباتها انجام می‌شود.
دستگاه آماده ساز همبرگر این رستوران می‌تواند ۳۵۰ همبرگر را در هر ساعت آماده کند.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۲
کد خبر : 4317
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »