جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصاویر ترسناک از ستاره خورشید + عکس

danesheroz1 دی ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تصاویر ترسناک از ستاره خورشید + عکس

دانش روز: دانشمندان تصاویر باور نکردنی و حیرت انگیزی از ستاره خورشید توسط یک ماهواره انحصاری گرفته شده را در معرض دید عموم قرار داده اند

به گزارش دانش روز، اختر شناسان به تازگی تصاویر خیره کننده ای از فعالیت پر سر و صدا از اطراف ستاره ی خورشید بدست آورده اند.

گفتنی است: این تصاویر شگفت انگیز که نشان دهنده‌ی قدرت کائنات و خالق هستی می باشد توسط رصد خانه ی خورشیدی و هلیو سفری بدست آمده است .

بررسی ها نشان می دهند: در یکی از این تصاویر انفجار میلیارد ها تن ماده ی گداخته از خورشید به اطراف نشان داده شده است که با سرعت میلیون‌ها کیلومتر به فضا پرتاب می شوند.

3333333333333333333

ستاره خورشید در ظاهر آرام به نظر می رسد اما ماهیت پنهان آن یک نگاه آسمانی بزرگ سرشار از فلزات و عناصر گذاخته است که هر لحظه در حال انفجار می باشد.

جهت های پرتابی از ستاره ی خورشید با قدرت و شدت فراوان سطح ستاره ی خورشید به فضای اطراف پراکنده شده و با طیف های رصدخانه ای شناسایی و مرئی می گردند دانشمندان اکثر رنگ های جت های پرتابی از ستاره‌ی خورشید را در طیف رنگهای قرمز، زرد و آبی شناسایی کرده اند.

این تصاویر ارسالی توسط ماهواره soho که مختص مطالعه و بررسی ستاره ی خورشید است در طول دوران ماموریت خود بدست آمده است.این فضا پیما از ۱۲ ابزار علمی جدید جهت دریافت اطلاعات از ستاره خورشید استفاده می کند.

دانشمندان عکس‌های ارسالی از ستاره خورشید را در طول سال ها جمع آوری کرده و تغییرات آن را مورد مطالعه قرار داده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۳
کد خبر : 88026
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »