پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تصاویری از قربانیان سرکوبگری ارتش مصر

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
تصاویری از قربانیان سرکوبگری ارتش مصر

دانش روز: حمله روز گذشته ارتش و نیروهای امنیتی مصر به تحصن‌کنندگان حامی «محمد مرسی» شمار زیادی کشته بر جا گذاشت. تعداد بالای قربانیان، مساجد و بیمارستان‌ها را عملا به محلی برای نگهداری اجساد تبدیل کرده است

به گزارش دانش روز، ارتش و نیروهای امنیتی مصر روز گذشته در حمله به حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر موجب مرگ تعداد بسیار زیادی از معترضان شدند.

تصاویری که امروز منتشر شده، نشان می‌دهد که چطور تعداد بالای قربانیان حمله ارتش، مساجد و بیمارستان‌های قاهره را به محل نگهداری اجساد تبدیل کرده است. بنا بر گزارش رسانه‌های محلی تعداد مجروحین این درگیری‌ها به حدی بالاست که بیمارستان‌های قاهره را با مشکل کمبود خون مواجه کرده است.

حامیان مرسی از دو هفته قبل در اطراف مسجد «رابعه العدویه» و همچنین میدان «النهضه» دست به تحصن زدند و آزادی «محمد مرسی» را خواستار شدند. ارتش دیروز صبح به این معترضان حمله کرد. در این حمله مسجد «رابعه العدویه» نیز به طور کامل در آتش سوخت.

برخورد ارتش با حامیان مرسی به حدی خشونت‌آمیز و بی‌رحمانه بود که حتی دولت‌های غربی نیز به آن واکنش منفی نشان داده و پایان خشونت‌ها را خواستار شده‌اند.

دو خبرنگاری که روز گذشته در مصر کشته شدند

منبع:دانا

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
کد خبر : 50887
بازدیدها: 244

پاسخی بگذارید »