پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

غضنفری از تصمیم جدید دولت گفت

تشکیل کمیته ویژه بررسی درخواست‌های خودروسازان/اجرای فاز دوم هدفمندی بعد ازوفاق ملی

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: دولت مقرر کرده است کمیته‌ای تخصصی متشکل از وزرای اقتصادی دولت یک بار دیگر با جزئیات وارد کار خودروسازی شده و درخواست‌های آنها را رسیدگی کند و اگر شرایطی لازم باشد، برای آنها اعمال می‌شود

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت:  ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی در این موقع از سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از وضعیت بهتری برخوردار است و خوشبختانه ذخیره سازی ها با ظرفیت بالایی انجام شده است.

مهدی غضنفری در حاشیه شصت و سومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در خصوص دخایر استراتژیک از نهاده های دامی ، شامل کنجاله ، ذرت و جو ، برنج ، مواد خوراکی همچون روغن ، مواد پروتئینی شامل مرغ و گوشت و برخی دیگر کالاها به عنوان عمده ترین اقلامی نام برد که به میزان کافی ذخیره سازی شده است.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: طرحهایی که دراین زمینه استفاده شده، کاملا موفق بوده است و از بانک مرکزی و وزارت نفت برای کمک به ذخیره سازی نیز تشکر می کنم.

بخشی از ۷۰ هزارتن برنج در شبکه سراسری توزیع شد

غضنفری همچنین در پاسخ به پرسشی در باره وضعیت کنونی برنج و توزیع آن نیز گفت : به دلیل برخی کمبودها تصمیم گرفتیم که ۷۰ هزارتن برنج را از طریق نظام توزیع شامل فروشگاه های زنجیره ای و سیستم تحت کنترل در سراسر کشور توزیع کنیم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که قیمت برنج به حالت تعدیلی و کنترل کننده بازگردد ، برنج در سطح عمومی عرضه می شود و همه می توانند از آن استفاده کنند ، گفت : افزایش قیمت شامل این برنجهای توزیعی نمی شود و برای سرعت بخشی به کار باید حجم بیشتری که بنکداران به اعلام کرده اند را توزیع کنیم .

دولت خود را آماده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها می‌کند

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در باره زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز گفت : اجرای مرحله دوم به تصمیم مجلس بر می گردد ، دولت کار مطالعاتی خود را آغاز کرده ، تجزیه و تحلیل ها انجام شده و درباره نتایج اجرای مرحله اول هم گزارشات خوبی به دست آمده است.

وی همچنین با تصریح براینکه دولت خود را آماده مرحله دوم هدفمندی می کند ، افزود: اما فراموش نکنیم هنگامی که مرحله اول هدفمندی را اجرا کردیم وفاق ملی و توافق عمومی خوبی وجود داشت ، مجلس ، دولت و مردم همراه بودند ، مقام معظم رهبری نیز تایید کردند.

غضنفری افزود: چنین کار بزرگی جز با وفاق عمومی و توافق همگی موفقیت حاصل نمی شود ، دراین مرحله هم باید اطلاع رسانی کنیم هم نمایندگان موافق باشند و هم اینکه همه گروه های اجتماعی و اقتصادی آن را مفید بدانند ، که به نظر می رسد اطلاع سانی مهمترین کاری است که باید انجام شود.

اولین جلسه خودروسازان با معاون اول رئیس جمهوری

غضنفری در پاسخ به پرسشی دیگر درباره وضعیت قیمت خودروها و مسائل این بخش گفت: همانگونه که دو هفته قبل در گزارشی به مردم عنوان کردم ، در جلسه ای از هیات دولت خودروسازان بزرگ با حضور رئیس جمهوری و اعضای دولت به بیان مسائل پرداختند و مقرر شد که کمیته ای تخصصی متشکل از وزرای اقتصادی دولت یک بار دیگر با جزئیات وارد کار خودروسازی شده ، درخواست‌های آنها رسیدگی شود و اگر شرایطی لازم باشد برای آنها اعمال می شود.

وی افزود : نخستین جلسه خودروسازان با حضور رئیس جمهوری در هفته ای که گذشت ، با حضور خودروسازان بزرگ ، بانکها و انجمنهای قطعه ساز برگزار شد ، گزارشها ارایه شد اما هنوز جمع بندی صورت نگرفته است و به محض اینکه به نتیجه برسد اطلاع رسانی لازم انجام می شود.
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 3644
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »