یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تشویق منچستریونایتد در میتینگ دولت / درگیری در بخشی از ورزشگاه /رقص و پایکوبی در ورزشگاه آزادی! / حضور مختلط زن و مرد!

danesheroz فروردین ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
تشویق منچستریونایتد در میتینگ دولت / درگیری در بخشی از ورزشگاه /رقص و پایکوبی در ورزشگاه آزادی! / حضور مختلط زن و مرد!

ورود نیروهای کاور پورش به ورزشگاه آزادی / نیمی از ظرفیت طبقه اول تکمیل شد / حضور پرشمار نیروهای هلال احمر در اطراف آزادی / انبوه بطری های آب معدنی در ورودی ورزشگاه / تعبیه سکو و تونل سفید رنگ در وسط ورزشگاه

به گزارش خبرنگار زندگی، میتینگ جنجالی دولت با عنوان «تقدیر از دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی» امروز در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

این در حالی است که بسیاری از فعالان سیاسی و علما بر شائبه تبلیغاتی و انتخاباتی بودن این همایش تاکید داشته و صرف بیت المال برای برگزاری چنین میتینگ را غیر قانونی و حرام اعلام کرده اند.

از دیگر سو طی روزهای گذشته اخبار و گزارش های متعددی مبنی بر صرف هزینه های میلیاردی برای برگزاری این همایش به گوش می رسید.

در ادامه مهم ترین حاشیه های گردهمایی ورزشگاه آزادی را به روایت خبرنگار زندگی، می خوانید:

هم اکنون کماکان هیچ مراسمی در ورزشگاه آزادی برگزار نمی شود گروه های موسیقی سنتی در حال تست ساز های خود برای اجرای برنامه هستند؛ عدم اجرای مراسم در ورزشگاه آزادی باعث شده است تا تعدادی از حاضران به پرتاب بطری و پاشیدن آب به سمت یکدیگر روی بیاورند.
بسیاری از حاضران در ورزشگاه از روز گذشته از شهرستان های خود به راه افتاده و امروز به تهران رسیده اند، از این رو از مسئولان برگزاری مراسم به دلیل بی نظمی در اجرای این میتینگ گلایه مند هستند.
پیش از این برگزار کنندگان این مراسم نسبت به توزیع آب معدنی میان حضار اقدام کردند، دقایقی پیش نیز توزیع بسته های ناهار در بخشی از ورزشگاه آزادی آغاز شد.
* پرچم های جمهوری اسلامی ایران به صورت گسترده در میان حاضران توزیع شده است اما در مواقعی این پرچم ها به دلیل کمبود امکانات به عنوان زیر انداز از سوی حضار مورد استفاده قرار می گیرد. بر این این پرچم ها نام کانون جهانگردی و اتوبوملیرانی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و ستاد دائمی تسهیلات سفرهای کشور درج شده است.

* هم اکنون هیچ گونه مراسمی در ورزشگاه آزادی اجرا نمی شود و حاضران در ورزشگاه در انتظار نشسته اند.

*دقایقی پیش حاضران در ورزشگاه موج مکزیکی راه انداختند.

•    در حالی که دقایقی پیش تونل سفید رنگ نصب شده بر روی چمن ورزشگاه آزادی فروریخته بود، تلاش های مسئولان برپایی این مراسم به نتیجه نرسید و تونل سفید رنگ که برای حضور میهمانان ویژه تعبیه شده بود جمع آوری شد.
•    درحالی که گروه های هنری در حال برگزاری مراسم هستند، در حدود ۷۰ درصد ار ظرفیت طبقه اول ورزشگاه آزادی تکمیل شده است و در طبقه دوم نیز تنها ۱۰ الی ۱۵ درصد از ظرفیت تکمیل شده است.
•    بالگرد های هلال احمر در ورودی های ورزشگاه حضور دارند ؛ همچنین دو فرورند بالگرد دیگر به صورت متناوب بر فراز ورزشگاه آزادی پرواز می کنند.
•    در مواردی حاضران نسبت به سردادن شعار و تشویق تیم های ورزشی اقدام می کنند. در این میان تیم هایی از جمله استقلال، پرسپولیس و منچستریونایتد از سوی حاضران تشویق می شوند.
•    علی رغم آنکه حاضران در ورزشگاه در بسیاری از موارد به صورت استانی تفکیک شده اند اما تفکیک جنسیتی برای حضور مجزای مردان و زنان در ورزشگاه صورت نگرفته است. این در حالی است که پیش از این نیز دولت شعار حضور زنان در ورزشگاه آزادی را مطرح کرده بود.
•    عمده حاضران با لباس ها و کاورهای هلال احمر در ورزشگاه حاضر شده اند.
•    یک تابلوی بزرگ از آرم سازمان هلال احمر در بخش مرکزی ورزشگاه از سوی حاضران در دست گرفته شده است.

•    هم اکنون مراسم رقص محلی با حضور گروه های استانی بر روی سکوی نصب شده بر دایره وسط ورزشگاه آزادی در حال برگزاری است .
•    در حال حاضر گروه استان کردستان در حال اجرای مراسم است؛ پیش از آن نیز گروه های محلی از استان دیگر به اجرای مراسم پرداختند.
•    ۶ عدد آمبولانس برای امداد رسانی احتمالی در خط دو میدانی کنار زمین ورزشگاه آزادی حضور دارند
•    بر روی لباس های گروه های هنری برخی استان ها، آرم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نقش بسته است.
•    لحظاتی پیش در بخشی از ورزشگاه درگیری و نزاعی میان چند نفر رخ داد که با دخالت برخی از حاضران، این درگیری به بیرون از ورزشگاه هدایت شد.
* دقایقی پیش تونل سفید رنگ نصب شده  بر روی چمن ورزشگاه آزادی که برای ورود میهمانان ویژه تعبیه شده بود، فروریخت. این  برای مسیر تردد مسئولان و میهمانان ویژه همایش ورشگاه آزادی بر روی چمن نصب شده بود اما لحظاتی پیش تونل سفید رنگ فروریخت.   این تونل حدفاصل ورودی اصلی ورزشگاه تا سکوی اجرای برنامه نصب شده بود مسئولان در حال نصب مجدد این تونل هستند.

* برنامه های هنری و مراسم رقص محلی توسط گروه های شهرستانی در ورزشگاه آزادی در حال اجرا است.  گروه های مختلف هنری از استانهای متعدد کشور در ورزشگاه آزادی حضور یافتند و هرکدام به نوبت به اجرای برنامه خواهند پرداخت.  در حال حاضر مراسم رقص محلی توسط گروهی از استان چهار محال بختیاری در حال انجام است.

* امروز در ورزشگاه آزادی زنان و مردان به صورت مختلط در بخشهای مختلف حضور یافته اند.  حضور مختلط و بدون مجزای زنان و مردان در ورزشگاه آزادی از اتفاقات در خور توجه در مراسم امروز است . گفتنی است برخی از بانوان با لباسهای رسمی و برخی با لباسهای محلی در مراسم حضور یافتند

* قرار بود همایش دولت ساعت ۱۰ صبح امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما هنوز به دلیل عدم تکمیل ظرفیت ورزشگاه، این همایش آغاز نشده است.

*تعداد زیادی از نیروهای کاورپوش با رنگهای نارنجی راه داری، سرخ رنگ هلال احمر و دیگر آرم های سازمان های دولتی  در حال ورود به ورزشگاه آزادی هستند، نکته جالب توجه حضور تعداد کثیری از نیروهای هلال احمر کل کشور درورودی های مختلف ورزشگاه آزادی است.

* تعدادی از حاضران در مقابل درب ورودی، شعارهایی در حمایت از برخی از تیم های فوتبال سر می دهند.

* در حالی که هنوز ورود به ورزشگاه آزادی جریان دارد انبوهی از بطری های آب معدنی در حوالی دربهای ورودی ریخته شده است. بر اساس این گزارش از ورودی بطری و برخی اقلام دیگر به داخل ورزشگاه خودداری می شود و بر همین اساس ازدحام زیادی از زباله در ورزشگاه وجود دارد.

* در حال حاضر تا همین لحظه در حدود نیمی از طبقه اول ورزشگاه پر شده است و ورود نیروهای متعدد از شهرهای مختلف ادامه دارد .

* برای اجرای این مراسم سکوی دایره ای رنگ در وسط ورزشگاه برای اجرای مراسم ایجاد شده است. روز گذشته اخباری مبنی بر هزینه ۵۰۰ میلیونی به منظور ایجاد این سکو منتشر شده بود.

 

 
منبع خبر: زندگی نیوز

پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۷
کد خبر : 12186
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »