سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تشریح جزئیات تعویض کارتهای پایان خدمت

danesheroz1 آبان ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
تشریح جزئیات تعویض کارتهای پایان خدمت

دانش روز: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی روند تعویض کارتهای پایان خدمت و معافیت قدیمی را تشریح کرد.

 به گزارش دانش روز، سردار ابراهیم کریمی اظهار داشت: از سال ۹۰، طرح تعویض کارتهای معافیت را از آنجا که اطلاعات در خصوص معافیتها متمرکز و قابل دسترسی تر بود، آغاز کردیم که در تیرماه سال ۹۱ این فرصت به اتمام رسید. از تیرماه سال ۹۱، کارتهای معافیت قدیمی فاقد اعتبار شدند بنابراین دارندگان کارتهای قدیمی نمی توانند خدمات دولتی نظیر اخذ گواهینامه رانندگی، گذرنامه و… را دریافت کنند اما تعویض کارتها همچنان ادامه دارد.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی با اشاره به آغاز تعویض کارتهای پایان خدمت از سال گذشته، تصریح کرد: براساس زمانبندی، دارندگان این کارتها بایستی با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست تعویض کارت کنند. در حال حاضر دارندگان کارتهای پایان خدمت و معافیت از سال ۶۰ به بعد (منقضیان سال ۶۰ به بالا) که دارای کارتهای قدیمی غیرهوشمند هستند باید برای تعویض کارت خود اقدام کنند.

سردار کریمی یادآور شد: کسانی که بالاتر از ۵۰ سال سن دارند، باتوجه به اینکه هم اکنون در شرایط صلح هستیم، شناسنامه های آنان در حکم کارت پایان خدمت محسوب شده و نیازی به تعویض کارتهای خود ندارند و می توانند با استفاده از شناسنامه، خدمات دولتی مورد نیاز را دریافت کنند.

وی با تاکید براینکه ملاک ما سال اخذ کارت است، تصریح کرد: کسانی که از اولین روز سال ۶۰ از خدمت ترخیص شدند یعنی منقضی های سال ۶۰ به بالا هستند، باید اقدام به تعویض کارت های خود بکنند حتی اگر ۵۱ سال و یا بیشتر سن داشته باشند اما منقضی های سال ۵۹ و قبل آن، نیازی به تعویض کارت های خود ندارند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی تاکید کرد: اعتبار کارتهای پایان خدمت قدیمی تا پایان سال ۹۲ بوده و در صورتیکه دارندگان این کارتها برای تعویض با کارت هوشمند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اقدام نکنند از تاریخ فوق کارتهای قدیمی فاقد اعتبار شده و دارندگان این کارتها نمی توانند از خدمات دولتی مورد نیاز بهره مند شوند.

وی با اعلام اینکه روند تعویض کارتها شدت گرفته و استقبال مردم برای هوشمند کردن کارتها بالا است، بیان داشت: تعرفه های دریافت کارتهای هوشمند نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و تنها براساس قانون بودجه سال ۹۲ مبلغی که به خزانه دولت واریز می شود از ۱۰ هزار به ۱۲ هزار تومان افزایش یافته است و تعرفه های دیگر که شامل هزینه کارت و حق الزحمه دفاتر پلیس +۱۰ است، تغییری نکرده است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه هزینه هوشمند کردن کارتهای معافیت و پایان خدمت مبلغ ۲۴ هزار تومان است، یادآور شد: اجرای این طرح نفع مالی برای نیروی انتظامی ندارد و ما تنها به دنبال تجمیع و یکسان سازی اطلاعات مشمولان هستیم.

منبع: مهر

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹
کد خبر : 74155
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »