سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تشریح برنامه های « هفته فرهنگ رضوی» در البرز

danesheroz1 شهریور ۶, ۱۳۹۲ ۰
تشریح برنامه های « هفته فرهنگ رضوی» در البرز

دانش روز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به تشریح ویژه برنامه های « هفته فرهنگ رضوی» در استان پرداخت

به گزارش دانش روز، مجتبی ابراهیمی  تقویم کاری «سومین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی» با محوریت «سبک زندگی امام رضا(ع)» را تشریح کرد و گفت: برنامه های هفته فرهنگ رضوی و دهه کرامت از روز جمعه ۱۵ شهریور ماه در استان البرز آغاز می شود و طی آن شاهد برگزاری بیش از یکصد برنامه متعدد فرهنگی و هنری از نمایشگاه کتاب تا نمایش خیابانی و صحنه خواهیم بود.

وی افزود: در آغازین روز از این هفته،خطبه های نماز جمعه به  موضوع « هفته فرهنگ رضوی» در مصلی ها اختصاص خواهد داشت و علاوه بر آن سلسله نشست های سبک زندگی، همایش خانواده و تربیت رضوی، پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) را شاهد و ناظر خواهیم بود.

فرهنگ رضوی در قاب تصاویر ،اجرای صحنه و عصر شعر و خاطره

این مسئول دومین روز از هفته فرهنگ رضوی را برگزاری نمایشگاه عکس ، تجسمی، مسابقه عکاسی، نمایشگاه کتاب با موضوع رضوی ذکر کرد و ادامه داد: در این روز شاهد برپایی نمایشگاه عکس امامزادگان، مسابقه فرهنگی سیره ائمه اطهار، اجرای نمایش مذهبی، تعزیه، مسابقه روایات امام رضا(ع)خواهیم بود.

ابراهیمی تداوم اجرای نمایش خیابانی و صحنه ای، نشست زندگی برتر، جشن دهه کرامت، مسابقه ورزشی، شب شعر و عصر خاطره و نمایشگاه های دهه کرامت در مدارس شهرستانی را از جمله برنامه های سومین روز از هفته فرهنگ رضوی برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: در چهارمین روز از هفته فرهنگ رضوی شاهد برگزاری نمایشگاه عکس رضوی، مسابقه عکاسی، نمایشگاه کتاب رضوی، تقدیر از فعالان فرهنگی و هنری رضوی، سلسله سخنرانی و نشست های سبک زندگی، اردوی یک روزه به قم، مسابقه و جشنواره در مدارس، تقدیر از دانش آموزان با نام رضا و معصومه و.. خواهیم بود.

از نقالی و پرده خوانی تا پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) در پنجمین روز هفته فرهنگ رضوی

ابراهیمی در ادامه برنامه های پنجمین  روز از هفته فرهنگ رضوی را نیز اعلام کرد و گفت: ۱۹شهریورماه در جای جای نقاط از مرکزیت استان تا شهرستانهای پیرامونی شاهد برنامه های متعددی خواهیم بود که از جمله آنها می توان به برپایی نمایشگاه عکس، شب شعر رضوی، نمایشگاه کتاب رضوی، برپایی نمایشگاه تجسمی، اجرای نمایش صحنه، گردهمایی فعالان فرهنگی و هنری، تعزیه ، نقالی و پرده خوانی اشاره کرد.

نشست ویژه گرامیداشت روز دختر تا جنگ شادی کودکانه

این مسئول در ادامه با بیان اینکه تبلیغات محیطی سطح شهر با محوریت هفته فرهنگ رضوی حال و هوای ویژه ای به تمامی نقاط می بخشد، برنامه های ششمین روز از هفته فرهنگ رضوی را  تقدیر از برندگان عکس مسابقه رضوی، اجرای نمایش، کوه پیمایی همراه با زیارت عاشورا، نمایش خیابانی و صحنه، مولودی و نغمه خوانی رضوی، محفل انس با قرآن، نشست ویژه گرامیداشت روز دختر ذکر کرد و گفت: حتی از کودکان هم در برنامه های این هفته غافل نشده ایم و با برپایی ایستگاه های نقاشی و جنگ شادی این گروه سنی را نیز در جشن فرهنگ رضوی مشارکت داده ایم.

ابراهیمی سخنرانی با موضوع رضوی، نشست های سبک زندگی، اجرای نمایش صحنه ای، عصر قصه، مسابقه صعود تیم کوهنوردی، کارگاه آموزشی خوشنویسی و نقاشی، شب شعر رضوی را نیز در زمره برنامه های هفتمین روز هفته فرهنگ رضوی برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اعلام کرد: در هشتمین روز از این هفته نیز شاهد سخنرانی با موضوع رضوی در ادارات شهرستانی، نشست های سبک زندگی، اجرای نمایش صحنه ای، نمایشگاه کتاب، پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) خواهیم بود.

وی پایان بخش برنامه های هفته فرهنگ رضوی را مقارن با میلاد علی ابن موسی الرضا(ع) جشن میلاد آن حضرت در ادارات ارشاد و اوقاف ذکر کرد.

با این اوصاف « سومین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی» و هفته فرهنگ رضوی با برنامه های گوناگون فرهنگی و هنری از ۱۵ لغایت ۲۵ شهریور ماه در استان البرز سراسر استان و شهرستانهای اطراف را آکنده از عطر فرهنگ رضوی خواهد ساخت.

منبع:مهر

چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۳
کد خبر : 55199
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »