شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تشرف به عراق بدون نیاز به پیش ثبت‌ نام

danesheroz1 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
تشرف به عراق بدون نیاز به پیش ثبت‌ نام

دانش روز: ضمن عرض تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه، به استحضار می رساند علاقه مندان تشرف به عتبات عالیات که مایل به اعزام از تاریخ ۹۲/۰۵/۰۱لغایت ۹۲/۰۵/۲۸ می باشند می توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت (http://atabat.haj.ir) برای خود وهمراهانشان پیش ثبت‌ نام نمایند.

 

  به گزارش دانش روز، پیش ثبت نام گروههای یادشده از ساعت ۹ صبح یکشنبه مورخ ۹۲/۰۴/۰۲ شروع شده است.
در خصوص روان سازی ثبت نام عتبات عالیات حتی بدون نیاز به پیش ثبت نام، از این پس متقاضیان تشرف به عتبات مقدسه عراق می توانند علاوه بر روشهای فعلی از روشهای ذیل هم استفاده کنند :
۱- مراجعه به سایت پیش ثبت نام و دریافت کد رهگیری
۲- مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی از روش مراجعه به نشانی اینترنتی www.atabat.org.ir نسبت به ثبت نام خود و همراهان خویش (بدون نیاز به پیش ثبت نام) اقدام نمایند.
«به جهت آشنایی کامل با مراحل و روش ثبت نام، خواهشمند است حتماً موارد ذیل را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام نمائید».
متقاضیان می توانند به یکی از دو روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام نمایند:
الف – پیش ثبت نام گروهی، از ۱ تا ۷ نفره (ثبت نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداکثر تا ۷ نفر می باشد)
ب – پیش ثبت نام گروهی، فقط ۳۵ نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً ۳۵ نفر کامل باشد)
توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام ۳۵ نفره می نمایند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند(گروه جدید تشکیل دهند) واگر عدد گروه به کمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد؛ گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.
توجه: فقط ۱۵درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروههای ۳۵ نفره) می باشد، لذا پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروههای حداکثر تا ۷ نفره ثبت نام فرمائید.
تذکرات مهم:
۱- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج گردد.
۲- هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت ‌نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
۳- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
۴- پس از پیش ثبت نام امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.
۵- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌ نام الزامی است.
۶- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌ نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می گردد و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.
۷- اعزام  افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم)صورت خواهد گرفت. لذا استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.
۸- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.
۹- کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.
۱۰- پس از تکمیل فرم و ثبت آن ، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب  و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت‌نام خود اقدام نمائید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.
۱۱- پس از قطعی نمودن ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد که این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.
۱۲- داشتن گذرنامه با اعتبارحداقل ۶ ماه ازتاریخ اعزام ضروری است ضمنا فرزندان بالای ۱۷ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.
۱۳- فقط افراد پذیرفته شده درقرعه کشی،دارای الویت اعزام بوده وانتقال یا جایگزینی به غیر،میسرنمی باشد.
متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی مدیریت حج و زیارت استان البرز به نشانی( www.hajalborz.ir )مراجعه نمایند.

منبع:حج و زیارت البرز

 

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۸
کد خبر : 31700
بازدیدها: 355

پاسخی بگذارید »