شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تشدید اختلافات فرماندهی جبهه تروریستی النصره

danesheroz1 مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
تشدید اختلافات فرماندهی جبهه تروریستی النصره

دانش روز: تصمیم اخیر نخست وزیر عراق درباره تشدید تدابیر امنیتی علیه گروههای وابسته به القاعده در مرزهای این کشور با سوریه، سبب بروز بحران جدیدی در سطح فرماندهی جبهه تروریستی النصره شده است

 به گزارش دانش روز، “نوری المالکی” نخست وزیر عراق اخیرا تدابیر شدید امنیتی را در برخورد با گروههای وابسته به القاعده در مرز این کشور با سوریه در نظر گرفته است.

  نوری المالکی تمام نقاط مرزی عراق و سوریه را منطقه نظامی اعلام کرده که باید تحت فرماندهی نظامی واحدی مدیریت شوند.

این اقدامات دولت عراق پس از آن اتخاذ شده که برخی منابع از تصمیم “ابوبکر البغدادی” سرکرده گروه موسوم به “دولت اسلامی در عراق و بلاد شام” برای اعزام هزار تروریست از سوریه به دو استان نینوا و الانبار در راستای انجام اقدامات تروریستی جدید در این کشور خبر داده بودند.

همچنین یک منبع امنیتی در این باره اظهار داشت: برخی کشورهای دوست، گزارشهایی اطلاعاتی بسیار حساس تحویل مقامات امنیتی عراق داده اند که در آنها به افزایش اختلافات ابوبکر البغدادی سرکرده گروه موسوم به “دولت اسلامی در عراق و بلاد شام”و “محمد الجولانی” سرکرده جبهه النصره اشاره شده است.

علت اصلی افزایش اختلافات این دو سرکرده تروریستها، تعیین “ابومحمد العدنانی” که از شهر ادلب سوریه به عنوان سرکرده دولت اسلامی در بلادشام توسط البغدادی بوده است. بنابراین تصمیم جدید، الجولانی تحت امر العدنانی قرار می گیرد و در نهایت باعث می شود تمرکز نیروهای النصره از سوریه به عراق منتقل شود، موضوعی که الجولانی با آن مخالفت دارد.

براساس طرح مشترک البغدادی و العدنانی به تدریج ۷۰ درصد از قوای عملیاتی جبهه النصره از سوریه به عراق منتقل خواهند شد که این مسئله به طور حتم باعث افزایش هرج و مرج در عراق خواهد شد.

برخی منابع همچنین از تماسهای میان مقامات عراق، سوریه، اردن، آمریکا ، روسیه و ایران برای بررسی موضوع امنیت در مرزهای سوریه خبر دادند. این مسئله با توجه به توانایی نه چندان بالای نیروهای عراقی برای کنترل نقاط مرزی مورد بررسی قرار گرفته است.

منبع:مهر

 

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۳
کد خبر : 52701
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »