یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تسهیلات ویژه به بافت های فرسوده منطقه ۵ کرج

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
تسهیلات ویژه به بافت های فرسوده منطقه ۵ کرج

دانش روز: مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج از ارائه مزایا و تسهیلات ویژه برای بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده این منطقه خبر داد

  به گزارش دانش روز، محمد رضا رحیمی با اعلام این خبر افزود: برای تسریع و سهولت کار ارباب رجوع واحدی جداگانه به بافت های فرسوده در این منطقه اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه منطقه ۵ بخش های وسیعی از بافت های فرسوده را در خود جای داده است، اظهار داشت: بیشترین بافت فرسوده در این منطقه در حصارک و کرج نو واقع شده است.
رحیمی ادامه داد: شورای اسلامی شهر کرج در سال ۹۱ در اقدامی قابل تحسین با تصویب افزایش تخفیف صدور پروانه ساختمانی از ۵۰ به ۸۰ درصد گام  مهمی در راستای ترغیب و تشویق صاحبان املاک و سرمایه گذاران برای نوسازی یا حتی سرمایه گذاری در این بافت ها برداشته است.
مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج در خصوص ارائه تسهیلات ویژه در این منطقه به مالکان بافت های فرسوده بیان داشت: همه صاحبدلان این املاک از امتیازات ویژه از جمله تسهیل و تسریع در صدور پروانه با حداقل قیمت  و رسیدگی به تخلفات ، معرفی به بانک ها  جهت دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی به ازای هر واحد مسکونی با نرخ بهره ۱۲ درصد و باز پرداخت ۱۵ساله و نیز تا ۱۰۰۰ متر مربع از ۵۰ درصد تخفیف هزینه نظارت کانون مهندسین برخوردار میشوند.
وی با بیان اینکه در صورت تجمیع پلاک های تا ۱۵۰ متر به ازای هر پلاک ۸ میلیون تومان تسهیلات ودیعه اسکان موقت به این املاک تعلق می گیرد ،‌عنوان کرد: در صورت تجمیع پلاک ها از ۱۹۰ تا ۳۷۹ متر مربع ۳۰درصد، افزایش تراکم و درصورت تجمیع بیش از ۳۷۹ متر مربع، ۸۰ درصد افزایش تراکم و ۵ طبقه مسکونی به این املاک تعلق می گیرد.
رحیمی سپس به اقدامات انجام برای اشنایی مردم با این تسهیلات اشاره کرد و گفت: دربافت های و محله های فرسوده برای اگاهی مردم از تخفیف ها و تسهیلات پلاک به پلاک به درب منازل مراجعه کرده و نیز از طریق بیلبورد ،‌ بروشور و روزنامه نیز اطلاع رسانی کرده ایم.
وی در پایان از همه صاحبان املاک و سرمایه گذاران علاقمند در این منطقه در خواست کرد تا با مراجعه به شهرداری منطقه ۵ از تخفیف ها و تراکم های  تشویقی بهره   مند شده و مقدمات بازسازی محلات فرسوده شهرمان را فراهم آورند

منبع:باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹
کد خبر : 49791
بازدیدها: 303

پاسخی بگذارید »