پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ترویج فرهنگ نماز از مهمترین وظایف مربیان مدارس

danesheroz1 آبان ۳, ۱۳۹۲ ۰
ترویج فرهنگ نماز از مهمترین وظایف مربیان مدارس

دانش روز: ترویج فرهنگ نماز بین دانش آموزان و تشویق آنان به انجام این تکلیف الهی از مهمترین وظایف مربیان و معلمان آموزشی در مدارس است که باید به صورت جدی دنبال شود.

به گزارش دانش روز، برگزاری گفتمان های دینی، نشست های ادبی، دوره های آموزشی، مسابقه های علمی، فرهنگی و مذهبی، اردوهای تفریحی، علمی و پرورشی، انتخابات دانش آموزی و … از برنامه هایی است که در دوران تحصیل هر دانش آموزی از سوی معلمان و متولیان امر آموزش و پرورش برای این نسل آینده ساز کشور در کنار تحصیل علم اجرا می شود.

آموزش جزء تفکیک ناپذیر مدارس است اما این امر برای رشد نوجوانان و جوانان زمانی کامل می شود که به روحیه، استعدادها و اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان نیز توجه و منجر به پرورش آنان شود و در چنین شرایطی آموزش و پرورش در کنار یکدیگر کامل و معنای واقعی خود را پیدا می کند.
یکی از مربیان پرورشی شهرستان قدس در مدرسه شهیدان گروسی با اشاره به فعالیتهای پرورشی انجام شده برای دانش آموزان بیان کرد: طرح اقامه نماز در مدارس شهرستان از جمله این برنامه ها است که سال گذشته در مدرسه ایثار اجرا شد.
مرضیه اصغری افزود: در این طرح قرار شد که هر دانش آموزی که نماز صبح خود را بخواند و به دو نفر از همکلاسی هایش بگوید که نماز خوانده، به او جایزه ای می دهیم که بسیار موفقیت آمیز بود.
این مربی پرورشی گفت: به دنبال اجرای این طرح، یکی از اولیای دانش آموزان به من مراجعه کرد و ابراز داشت که دخترم شب گذشته به اصرار درخواست کرد که برای نماز صبح او را بیدار کنم و وقتی علت را پرسیدم، گفت که امروز صبح به دروغ به مربی پرورشی خودم گفتم نماز صبح را خوانده ام و می خواهم نمازم را بخوانم.
اصغری همچنین گفت: امروز به یکی از دانش آموزان مدرسه که ۹ روز اول ذیحجه را روزه گرفته است، یک جفت گوشواره هدیه داده ایم.
وی درباره منابع مالی این طرح گفت: با کمک دوستان، معلمان و مدیران این جوایز را تهیه می کنیم و اعتقاد داریم برکت این کار در کسب و روزی ما اثر خواهد گذاشت.
وی با بیان این که من طرح خود را برای سایت حجت الاسلام قرائتی هم فرستاده ام، افزود: اقامه نماز دستور اسلام است و همه ما وظیفه داریم آن را به گونه ای به جا بیاوریم که دیگران هم به انجام آن تشویق شوند.
این مربی پرورشی افزود: امام حسین (ع) در روز عاشورا می توانست در یک چادر نماز بخواند تا از اصابت تیرهای دشمن در امان بماند، اما با اقامه نماز در مقابل دیدگان دشمنان می خواست بگوید که یکی از اهداف مهم قیام احیای نماز و سنتهای جدم پیامبر اکرم (ص) است.
اصغری بیان کرد: به مناسبت عید سعید غدیر نیز، توسط سادات مدرسه هدایایی را تهیه و در اختیار سایر دانش آموزان قرار داده ایم.

منبع:ایرنا

جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۹
کد خبر : 69126
بازدیدها: 533

پاسخی بگذارید »