پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ترخیص موتورسیکلت و خودروهای توقیفی در هفته ناجا

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
ترخیص موتورسیکلت و خودروهای توقیفی در هفته ناجا

دانش روز: رئیس پلیس راهور تهران گفت: به مناسبت هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهر به مدت یک هفته خودروها و موتور سیکلتهای توقیفی با حداقل مدارک ترخیص می شوند

به گزارش دانش روز، سردار حسین رحیمی اظهارداشت: هدف از شکل گیری پلیس در جمهوری اسلامی ایران ایجاد انضباط اجتماعی و امنیت پایدار در موقعیت های مختلف است.این سازمان با ادغام چند نهاد دیگر( شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی) شکل گرفت و وضعیت رو به رشدی را طی کرد. در روزهای اول ادغام، تنها لباس ها یکسان شد اما نباید فراموش کرد در حقیقت سه فرهنگ متفاوت در هم ادغام شدند و اغلب پرسنل افرادی قانع و منضبط بودند.

به گفته رییس پلیس راهور تهران در آن زمان کشور در وضعیت سخت امنیتی قرار داشت اما با وجود ادغام، پرسنل وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و امروز به جرئت می توان گفت پلیس جمهوری اسلامی ایران یکی از مقتدرترین پلیس ها نه در منطقه بلکه در دنیاست.

وی یادآور شد: پلیس کشور ما ضمن آگاهی به ماموریت های خود به این بلوغ رسیده که وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد به طوری که توقعات و انتظارات مردم از پلیس در سطح بالایی قرار گرفته است. شاید در گذشته در نقاط مختلف کشور شاهد جرایمی نظیر گروگان گیری و سرقت های خشن بودیم اما امروز مردم با وقوع یکی از این جرایم واکنش نشان می دهند و حسن انجام وظایف پلیس منجر به ایجاد انتظارات برای مردم شده که تمامی آنان بحق است.

رحیمی به آموزش های تخصصی و بسیار فنی ماموران پلیس اشاره کرد و افزود: امروز شاهد آموزش کارکنان پلیس به صورت فنی و تخصصی در دانشکده های مختلف دانشگاه علوم انتظامی امین هستیم. هم اکنون، در صورت وقوع جرم در کشور، پلیس در کمتر از ۴۸ ساعت موفق به کشف آن می شود.

وی با اشاره به اینکه وقوع جرایم با پدیده های مختلف اجتماعی ارتباط تنگاتنگی دارد، اذعان داشت: زمانی که تورم و بیکاری در جامعه افزایش می یابد، باید شاهد وقوع جرایم خرد باشیم اما پلیس با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم توانسته با وجود مشکلات اقتصادی در بحث امنیت به توفیقات خوبی دست پیدا کند.

رحیمی یکی دیگر از موفقیت های پلیس را ایجاد انضباط اجتماعی دانست و افزود: کاهش دو یا سه هزار کشته سوانح رانندگی در کشور با وجود اینکه جاده ها تغییر قابل محسوسی نداشته و نیز ایمنی خودروها افزایش پیدا نکرده و از سویی شاهد افزایش سفرهای درون و برون شهری هستیم این امر حاکی از آن است که پلیس با درایت، مدیریت و تلاش توانسته به این موفقیت دست یابد.

وی افزود: امروز پلیس ما در یک شرایط ایده آل و قابل قبول است و این روند صعودی وبلوغ را در تمامی بخش های ناجا شاهد هستیم.

رئیس پلیس راهور پایتخت در خصوص اینکه چه خبر خوشی برای شهروندان تهرانی دارید، گفت: از روز شنبه ۱۳ مهرماه تا پایان هفته نیروی انتظامی، تمامی خودروها و موتورسیکلت های متخلف در پارکینگ ها با مساعدت های ویژه با اخذ حداقل مدارک ترخیص می شوند.شهروندان تهرانی می توانند با مراجعه به ستادهای ترخیص اطلاعات کامل در این خصوص را دریافت کنند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
کد خبر : 64220
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »