چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تربیت ۸۰۰۰ حافظ قرآنی در کرج

danesheroz1 مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
تربیت ۸۰۰۰ حافظ قرآنی در کرج

دانش روز: معاون فرهنگی اوقاف کرج از تربیت هشت هزار حافظ قرآنی از سوی اداره کل اوقاف کرج خبر داد

 

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام حسین سر زعیم  با اشاره به آیات ابتدایی سوره بقره افزود: قرآن از جمله کتب دقیق در تمامی زمینه های زندگی بوده و به قدری غنی و جامعه است که هیچ شک و شبه ای درون آن وجود ندارد.

وی در خصوص بی مانند بودن قرآن در بین کتب دیگر تصریح کرد: باید نور قرآن در زندگی ها تجلی یابد و مشغله های امروزی نباید مانع از قرآنی شدن زندگی ها شود.

همچنین وی از راهیابی سه فرزند حافظ قرآنی از خانواده ی پنج نفره بی بضاعت به مسابقات سراسری و بین المللی خبر داد و گفت: در خانواده ای که پدر گچ کار و مادر کم سواد است، رسیدن این فرزندان به درجات عالی از برکات قرآن بوده و این خانواده هم اکنون در عرصه بین المللی به ترویج قرآن می پردازند.

سرزعیم با اشاره به نقش بی بدیل مادران قرآنی در ایجاد خانواده های قرآنی اذعان داشت: نقش مادران در تربیت فرزندان بیشتر بوده و اگر مادران به آیات قرآن تمسک داشته باشند، زندگی های بیمه شده و جامعه کمتر دچار طلاق می شود.

همچنین وی از تربیت هشت هزار حافظ قرآنی در سطح کرج و ۱۰ هزار در سطح استان البرز خبر داد و در خطاب به بهزیستی که روز گذشته افتتاحیه جشنواره مسابقات قرآنی در بهزیستی کرج برگزار شد، گفت: اداره بهزیستی نیز برای برگزاری دوره های قرآنی نگران مربی و داوری ها و حتی جوایز نبوده و تمامی این ها از سوی اداره اوقاف کرج تامین خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف کرج در پایان در درخواستی از مسئولان خاطرنشان کرد: همانگونه که به انجام کارهای فرهنگی توجه می شود، فعالیت های قرآنی در راس امور قرار گیرند و لااقل به صورت فصلی به بحث های قرآنی نیز پرداخته شود.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۱
کد خبر : 51953
بازدیدها: 254

پاسخی بگذارید »