پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تذکر کی‌روش به بازیکنان با زبان فارسی / غیبت گردان و پولادی

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
تذکر کی‌روش به بازیکنان با زبان فارسی / غیبت گردان و پولادی

اولین تمرین تیم ملی برای بازی با عمان امروز در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد

به گزارش دانش روز ، در این تمرین که با جدیت خاصی از سوی کارلوس کی‌روش پیگیری می‌شد شهاب گردان دروازه‌بان تیم سپاهان و مهرداد پولادی هافبک تیم پرسپولیس بازیکنانی بودند که در تمرین تیم ملی حضور نداشتند و مابقی نفرات حاضر در تمرین امروز تیم ملی به شرح زیر بودند:

رحمان احمدی، حامد لک، سوشا مکانی، حسین ماهینی،‌محمدرضا خلعتبری، سید جلال حسینی، کریم انصاری‌فرد، رضا حقیقی، پژمان نوری، قاسم‌ حدادی‌فر، بختیار رحمانی، محمد غلامی، محمد نوری، محمد نصرت، مهرداد اولادی، امید ابراهیمی، محسن مسلمان، غلامرضا رضایی، احسان حاج‌صفی، شجاع‌ خلیل‌زاده، محمدرضا خانزاده و امیرحسین فشنگچی.

* علیرضا منصوریان در تمرین تیم ملی با لباس ورزشی حضور داشت و حتی در لحظاتی که کارلوس کی‌روش با بازیکنان تیم ملی در مورد نحوه تمرینات صحبت می‌کرد در کنار کی‌روش بود. این حضور منصوریان باعث شد خبرنگاران حاضر در تمرین تیم ملی با کنجکاوی خاصی در مورد حضور منصوریان در اردوی تیم ملی از یکدیگر سؤال کنند. این شائبه به وجود آمده بود که منصوریان به کادر فنی تیم ملی اضافه شده است.

* قبل از آغاز تمرین کارلوس کی‌روش برای بازیکنان تیم ملی در مورد نحوه آماده سازی تیم ملی برای مسابقات پیش رو توضیحاتی ارائه داد.

* کارلوس کی‌روش بعد از اینکه دقایقی را برای بازیکنان صحبت کرد با محمد مهدی نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال و سرپرست فعلی تیم ملی نیز به مدت ۲۰ دقیقه جلسه‌ای داشت.

* تعداد زیادی خبرنگاران رسانه‌ها و شبکه‌های خبری برای پوشش اولین جلسه تمرین تیم ملی در کمپ تیم‌های ملی حضور داشتند.

* هر سه دروازه‌بان حاضر در اردوی تیم ملی زیر نظر مربی گلرها تمرینات ویژه مخصوص به خود را انجام می‌دادند.

* محور اصلی برنامه‌های تمرینی ملی‌پوشان کارهای استقامتی بود که در بخش اول تمرین زیر نظر مربی بدنساز انجام می‌شد. بعد از آن ملی‌پوشان در یک سوم زمین کمپ تیم‌های ملی در قالب دو تیم سفید و قرمز به انجام بازی فوتبال پرداختند.

* کارلوس کی‌روش مثل همیشه جدیت خاصی در تمرین صبح امروز داشت و حتی در نوع پاس‌هایی که ملی‌پوشان به یکدیگر می‌دادند، نکاتی را به آنها گوشزد می‌کرد.

* در جریان بازی تمرینی بارها بازی را قطع کرده و نکاتی را به بازیکنان تذکر می‌داد. نکته جالب توجه در بازی تمرینی ملی‌پوشان اینکه هر ۱۰ دقیقه که از زمان مسابقه می‌گذشت به مدت ۵ دقیقه بازی قطع شده و ملی‌پوشان به کارهای استقامتی می‌پرداختند. این رویه در طول تمرین چند بار تکرار شد.

* به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش بعد از حضور نزدیک به ۲ سال خود در ایران توانسته است تا حدودی مکالمه فارسی را یاد بگیرد. به طوری که وقتی چند تن از بازیکنان ملی‌پوش با رسانه‌ها مشغول مصاحبه بودند کارلوس کی‌روش با زبان فارسی با آنها سلام وعلیک کرد. حتی وقتی بازیکنانی مانند خلعتبری در جریان تمرین صاحب توپ می‌شدند و از جناحین حرکت می‌کردند کی‌روش به زبان فارسی به آنها می‌گفت توپ را روی دروازه‌ ارسال کن. او حتی با خبرنگاران نیز به زبان فارسی سلام وعلیک کرد. این موضوع در نوع خود جالب توجه بود که کی‌روش توانسته اصطلاحات فوتبالی را به زبان فارسی بیان کند.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹
کد خبر : 17563
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »