جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت

تدوین سه کتاب کمک آموزشی خود مراقبتی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه

danesheroz تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
تدوین سه کتاب کمک آموزشی خود مراقبتی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه

دانش روز : مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از تدوین سه کتاب کمک آموزشی خود مراقبتی برای دانش آموزان مقطع متوسطه با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش خبرداد

به گزارش دانش روز ،علی سنگی  از تدوین سه کتاب کمک آموزشی برای دانش آموزان با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این برنامه در راستای مباحث خود مراقبتی (self care ) دانش آموزان در دستور کار قرار دارد که طرحی مشترک میان وزارت بهداشت و آموزش و پرورش است.
مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت،  تصریح کرد: یکی از اقدامات مرتبط در این راستا تدوین سند ملی فعالیت فیزیکی و دیگری بحث خود مراقبتی است که در این زمینه دفتر سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت اقدام به تدوین سه کتاب کرده است.
وی ادامه داد: این سه کتاب تحت عنوان ” سلامت روان “،  ” سلامت تغذیه ” و ” فعالیت فیزیکی ” با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به عنوان کتاب کمک آموزشی در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر پیش نویس آن ها تهیه شده است و گروه هدف در این طرح دانش آموزان هستند و در مرحله نهایی شدن برای چاپ قرار دارند.
سنگی با اشاره بر این که این سه کتاب برای مقاطع متوسطه اول و دوم در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این کتاب ها اصلا به مباحث درسی ورود پیدا نخواهند کرد و تنها به عنوان کتاب های کمک آموزشی در اختیار دانش آموزان و مدارس قرار می گیرد چرا که در این کتاب مباحث خود مراقبتی مطرح می شود و به همین منظور جزء کتاب های کمک آموزشی قرار دارند.
وی افزود: چاپ این کتاب ها در مرحله نهایی شدن هستند و باید توجه شود که تاکنون هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش صورت گرفته است و پیش از چاپ نیز مجددا وزارت آموزش وپرورش نظارت و هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد و در تمامی مراحل آماده سازی این کتاب آموزش و پرورش باید نظارت به عمل آورد و لازم است دوباره نشستی با مسئولین آموزش و پرورش برگزار شود.
به گفته مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، هنوز در خصوص اینکه این کتاب تنها به مدارس دولتی ارسال شود و یا در اختیار مدارس غیردولتی نیز قرار خواهد گرفت، تصمیم گیری نشده است.
سنگی خاطرنشان ساخت: در مرحله بعدی باید با نظارت آموزش و پرورش بحث آموزش مربیان کلاس های خود مراقبتی را نیز پیگیری کرد و کلاس های آموزشی برای مربیان در این زمینه برپا می شود و در نظر داریم با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش نکات آموزشی خودمراقبتی را در قالب کلاس های آموزشی برای والدین نیز برگزار کنیم.
سنگی در خاتمه ابراز کرد: ما در تلاش هستیم چنانچه چاپ این سه عنوان کتاب نهایی شود، بهره گیری از آن ها برای سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار گیرد و امیدواریم دولت جدید و مسئولان آموزش و پرورش حمایت های لازم را در اجرای این طرح به عمل بیاورند تا هرچه زودتر بتوانیم پس از چاپ این کتاب ها، بحث خودمراقبتی را به سمت آموزش مربیان سوق دهیم و در این میان حتما باید هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش صورت گیرد.

منبع :پانا

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۸
کد خبر : 36783
بازدیدها: 608

پاسخی بگذارید »