شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تدوام ناپایداری جوی تا اواخر هفته

danesheroz اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ ۰
تدوام ناپایداری جوی تا اواخر هفته

مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: ناپایداری جوی فعال در این استان تا روزهای پایانی هفته تداوم خواهد داشت

منصور رحمانیان  اظهار داشت: طی روزهای اخیر وضعیت ناپایدار در اکثر استان‌های شمالی کشور و حاشیه البرز وجود داشت که این امر در آب و هوای استان البرز نیز تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: در این مدت شاهد افزایش ابرها، وزش باد و بالاخره رگبارها پراکنده بودیم که این وضعیت بر دمای هوای استان نیز تاثیرگذار بود و تا حدی کاهش دما را نیز تجربه کردیم.

مدیر کل هواشناسی استان البرز در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه این وضعیت تا چه زمانی تداوم خواهد داشت؟ گفت: با توجه به نقشه‌های علمی موجود تا چند روز آینده نیز جریانات ناپایدار تا روزهای پایانی هفته جاری استان‌های شمالی کشور از جمله البرز را تحت تاثیر خود خواهد داشت.

رحمانیان افزود: به همین دلیل انتظار داریم که در این مدت نیز مانند روزهای گذشته شاهد وزش باد، رعد و برق، افزایش ابر و بالاخره در برخی ساعات رگبارهای پراکنده باشیم.

* حداکثر نوسان دمای هوا در البرز حدود ۲ درجه است

وی خاطر نشان کرد: از صبح امروز  آسمان استان البرز صاف و کمی ابری بود،‌ اما از عصر امروز افزایش ابر را همراه وزش باد مشاهده خواهیم کرد و به طبع آن رعد و برق و بارش پراکنده نیز خواهیم داشت.

مدیر کل هواشناسی استان البرز بیان داشت: همین شرایط در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز تکرار خواهد شد و به همین دلیل انتظار داریم تا پایان هفته وضعیت ناپایدار جوی در استان البرز تداوم داشته باشد.

رحمانیان متذکر شد: در همین رابطه نوساناتی در حد ۲ الی ۳ درجه در دمای هوا نیز پیش‌بینی می‌شود که این شرایط با توجه به فصل بهار طبیعی است.

وی در پایان گفت: با توجه به نیاز کشور به آب، امیدواریم در این مدت با بارش نعمت الهی باران بخشی از نیاز استان در این زمینه برطرف شود، اگر چه بارش‌ها به صورت پراکنده و به صورت رگبار خواهد بود.

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۲
کد خبر : 12728
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »